MINI Anormal Sosyal Medya Kampanyası

MINI Anormal Sosyal Medya Kampanyası

Son zamanlarda hayata geçirdiği dijital pazarlama kampanyaları ile hayranlarını etkileyen MINI, “Anormal sosyal medya kampanyası” ile takipçilerinin yaratıcılıklarını konuşturdu.

MINI, İngiltere’de ilham kaynağının MINI olduğu fotoğraf ve videoların sosyal medyada paylaşıldığı ilginç bir kampanya başlattı. “Not Normal” yani normal değil isimli kampanya için oluşturulan online kampanyada, MINI hayranları çeşitli kreasyonlarla ortaya çıkardıkları eserleri fotoğraflar, videolar ve Vine gibi sosyal medya araçları ile paylaştı.

Kampanya; MINI web sitesi, bazı bloglar, Facebook, Twitter ve Tumblr gibi sosyal medya hesapları üzerinden hayranlara duyuruldu. Ayrıca Twitter’da #mininotnormal etiketi kullanılarak paylaşımlar yapıldı. Fotoğraflardan oluşan online bir film ile MINI hayranlarına yaratıcılıklarını konuşturma çağrısı yapıldı.

 

12 Ağustos’ta sadece İngiltere’de duyurulan kampanya için Mini sürücüleri tarafından da kullanılan Londra’daki Cromwell Yolu üzerine 7 adet dev dijital ekran yerleştirildi. Kampanya katılımcıları tarafından gönderilen resim ve videolar bu dev ekranlarda yayınlandı. Böylece MINI hayranları yolda giderken kendi gönderdikleri çalışmaları görebilme fırsatı yakaladı. MINI, böylece hayranlarını kampanyaya dâhil etmiş oldu.

Toplamda 8 hafta süren proje ile MINI hayranlarına teşekkür etme fırsatı bulurken, katılımcıların yaratıcılıkta sınır tanımaması kampanyaya bambaşka bir renk kattı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mobil Uyumlu E-Posta Tasarım Örnekleri Pegasus Twitter’ı İspanyolca Konuşturdu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.