Messenger Business Medya Şef Aracılığıyla İlk Kez Türkiye’de!

Ajans Haberleri, Haberler 07 Ara 2015
Messenger Business Medya Şef Aracılığıyla İlk Kez Türkiye’de!

Medya Şef, Facebook’un yeni “Messenger Business” özelliğini Ali Osman Koyuncuoğlu ile birlikte hayata geçirerek, hasta-doktor iletişiminde önemli bir adım attı.

Facebook, bugüne kadar en etkili özelliği olacağı ön görülen “Messenger Business” yeniliğini duyurdu. Web sitelerine Facebook Messenger kutusunu eklemeyi mümkün kılan bu özellik sayesinde ziyaretçiler, site üzerinden Facebook sekmesini açmadan doğrudan sayfaya mesaj atabiliyor. Atılan mesajların Facebook Messenger bölümüne düşmesi ile mesajlaşma trafiği hız kazanıyor. Bu sebeple “Messenger Business” web sitesinin sosyal medya entegrasyonunu ileri bir aşamaya taşımakla kalmıyor, sağlık sektöründe ayırt edici bir etki de yaratıyor.

CRM, sağlık sektörü odaklı ajanslar için oldukça önemli ve hız gerektiren bir olgu. Özellikle de doktor ya da hastane sayfaları için iletişimin hız kazanması ve kullanıcıların beklediği ilginin karşılanması açısından Messenger Business özelliği devrim niteliğinde.

Sağlık sektörü için yenilikleri takip eden ve destekleyen Ali Osman Koyuncuoğlu, bu özelliği Türkiye’de ilk kullanan doktor oldu.  Adet ve yumurtlama günü takipçisi, Türkiye’nin ilk ve tek dijital kadın asistanı, Pepapp’ın da yatırımcısı olan Ali Osman Koyuncuoğlu; Medya Şef işbirliği ile bu özelliği web sitesine entegre etti.

Messenger Business Medya Şef Aracılığıyla İlk Kez Türkiye’de

“Messenger Business” entegresi sırasında web sitesi analitiklerinden yararlanıldı ve en çok ilgi gören sekmeye bu özellik yerleştirildi. Şu an tüp bebek kategorisinden bilgi edinen okuyucular, merak ettikleri konu hakkında siteden çıkmadan direkt olarak Ali Osman Koyuncuoğlu’un Facebook sayfasına mesaj atabiliyor.

Özelliğin kullanılmaya başlamasından itibaren mesaj yoğunluğundaki önemli bir artış yaşandı. Ziyaretçilerin kısa sürede sorularına cevap alabilmesi ve uzman ile zaman kaybetmeden iletişim kurabilmesi, kullanıcıların güvenini de muhafaza etmeyi sağlıyor.

“Messenger Business” özelliğini nasıl kullanacağınız ve web sitenize nasıl entegre edeceğiniz ile ilgili detaylara Facebook Developer sayfasındaki “Page Plugin” başlığı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Koç Holding, Bilgi Teknolojileri Alanında İnteraktif Ajansını Seçti! Ddip’ten Kadına Yönelik Şiddete Karşı Anlamlı Mesaj →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.