McDonald’s’ın 40. Yıl Kampanyası Anılarınızı Topluyor

Projeler, Web siteleri 23 Eyl 2014
McDonald’s’ın 40. Yıl Kampanyası Anılarınızı Topluyor

McDonald’s, İngiltere’de kuruluşunun 40. yılını müşterilerinin anılarını topladığı bir interaktif kampanya ile kutladı.  

İngiltere’de 40 yılını doldurmasını teknoloji eşliğinde kutlayan McDonalds, ses tanıma teknolojisinden faydalanarak insanlardan anı topluyor. Hazır yemek zincirinin kampanyaya özel web sitesi 40together.com, Londra’da bulunan Razorfish ekibi tarafından hayata geçirildi.

Sitede kullanıcılar, yazarak ya da konuşarak anılarını kaydedebiliyor. Kaydedilen anılar ister yazarak ister konuşarak aktarılsın ekranda beliriyor ve Google Fonts kullanılarak resimli ve hareketli posterler haline getiriliyor. Tamamlanan posterler, online galeride scroll ederek ya da tarih/tema seçimi yapılarak görülebiliyor.

Leo Burnett tarafından yapılan 4 farklı TV reklamı ile insanlar web sitesini ziyaret etmeye ve anılarını kaydetmeye yönlendirilirken anılardan seçilecek bir grup poster ayrıca dijital ortamda gösterilecek. TV reklamlarında anısını paylaşan insanlar için önemli olan anlar görselleştirilecek. Örneğin, ilk buluşma, ehliyet alınan gün ya da yağmurlu bir kamp tatili…

Bu keyifli TV reklamlarından bir tanesini aşağıda görebilirsiniz:


Kampanya ile hayatın ne kadar da içinde olduğu mesajı veren ve müşterisi ile duygusal bağ kuran McDonald’s, kampanyanın web sitesinde anıları toplamaya devam ediyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Teknosa Sosyal Medya Kampanyası: Teknosa Kadar Yakın Volkswagen’den E-Golf Uygulaması: Charge Up →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.