Mavi, Google Smart Shopping Kampanyası İle Gelirini %175 Artırdı!

Ajans Haberleri, Haberler 03 Oca 2019
Mavi, Google Smart Shopping Kampanyası İle Gelirini %175 Artırdı!

Giyim sektörünün lider markalarından Mavi, ajansı Kubix Digital ile yürüttüğü Google Smart Shopping Kampanyası sayesinde gelirini 1 ayda %175 artırdı.

Uluslararası hazır giyim ve aksesuar markası Mavi, “Perfect fit” felsefesi ve müşteri odaklı iletişim stratejileri ile itibarlı marka konumunu her geçen gün güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak SEO & SEM ajansı Kubix Digital ile Google reklam projesi gerçekleştiren marka 1 ayda çok büyük bir başarıya imza attı.

Reklam maliyetini düşürürken erişimleri artırmayı ve dolayısıyla satışlardan elde edilen geliri artırmayı hedefleyen Mavi, Kubix Digital ekibi ile birlikte Google’ın birkaç ay önce reklamverenlere sunduğu “Smart Shopping” yani Akıllı Alışveriş kampanyasını başlattı.

Kampanyada dönüşüm sayısını maksimuma çıkarma teklif stratejisi benimsenirken, tüm mevcut ürün feed’i Google’ın makine öğrenimi ile bir araya geldi. Optimize edilen ürün feed’i sayesinde ürün araması yapan kullanıcılar, doğrudan Mavi ürünlerinin gösterilebileceği bir alana ulaştı.

Smart Shopping kampanyasında kısa sürede tıklama ve dönüşümler üst düzeye çıktı. Tıklama başı maliyetlerde azalma olurken, makine öğrenimi ile kampanya otomatik olarak optimize edildi. Yalnızca 1 ay içerisinde reklam maliyeti %44, tıklama başı maliyet %50 düştü ve elde edilen gelir %175 artış gösterdi. Tıklamalar ise %200’ün üzerinde arttı.

Mavi ve Kubix Digital’in elde ettiği bu başarı hikayesi, Google’ın başarılı projeleri paylaştığı “Think With Google” platformunda da yayınlandı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Seoperf’te Değişim Sürüyor! Seoperf’in Logosu ve Web Sitesi Yenilendi! Yerli ve Global Markalar 2018’de Diverseffect Dedi →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.