Logo ve Görsel Tasarım Uygulaması: DesignApp

Araçlar, Web Araçları 12 Ara 2014
Logo ve Görsel Tasarım Uygulaması: DesignApp

Yerel logo ve görsel tasarım uygulaması DesignApp, deneyimi olmayanlar dahil herkese hitap eden bir tasarım hizmeti sunuyor.

DesignApp küçük ve orta ölçekli işletmeler için logo tasarımlarını yapabilecekleri kullanımı basit bir grafik tasarım uygulaması ve çizim aracı. Özellikle de yeni girişimler için yüksek kalitede logo tasarımı ve kurumsal kimlik çözümleri sunan uygulama; banner, poster, kartvizit ve diğer tasarım ihtiyaçları için de kullanılabiliyor.

Üye olmaya bile gerek olmadan ücretsiz olarak kullanıma sunulan DesignApp, deneyimi olmayan kullanıcılara sunduğu tasarım hizmetinin dışında profesyoneller için de kendi tasarımlarını sunabilecekleri bir platform olma özelliği taşıyor. Tasarımcılar, DesignApp’e kendi tasarımlarını yükleyerek adil bir ücretlendirme ile gelir elde edebiliyor. Ayrıca satın alınan tasarımlar DesignApp üzerinden ihtiyaçlar doğrultusunda tekrar düzenlenip, kişiselleştirilebiliyor. Kullanıcılar kendi vektör çizimlerini de (SVG) uygulamaya yükleyip diğer tasarımlarla birlikte kullanabiliyor.

Logo Tasarım Uygulaması DesignApp

Türk girişimciler Emrah Yılmaz, Fatih Ödünç ve Mustafa Helvacı tarafından geliştirilen DesignApp, kullanımı ücretsiz devasa bir arşive sahip. Uygulamada binlerce icon, rozet ve temel tasarım elementleri ile 600’den fazla kullanıma hazır font bulunuyor. Tasarımlar kolayca kaydedilebiliyor ve paylaşılabiliyor.

DesignApp’in gelişmiş tasarım aracı, her seviyedeki kullanıcılarına renk değiştirme, saydamlık verme, gölge verme, tasarımı parçalara ayırma, döndürme, küçültme/büyütme ve daha birçok çeşit işlem yapmasına olanak sağlıyor. Uygulamanın HTML5+JS alt yapısı ile geliştirilen vektör tasarım uygulaması masaüstü bilgisayarlarda tarayıcılarda kullanılabildiği gibi tüm mobil cihazlarda da kullanılabiliyor.

Görsel Tasarım Uygulaması DesignApp

Android cihazlar için Google Play üzerinden indirebileceğiniz DesignApp aracının iOS uygulaması ise çok yakında kullanıcılarla buluşacak. Uygulama hakkında daha fazla bilgi için DesignApp web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← En İyi Sosyal Medya Tanıtım Araçları En İyi Hashtag Bulma Ve Analiz Aracı: Hashtagify →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.