LinkedIn’e Şirket Sayfaları ve Sponsorlu İçerikler İçin Video Yayınlama Özelliği Geldi

LinkedIn’e Şirket Sayfaları ve Sponsorlu İçerikler İçin Video Yayınlama Özelliği Geldi

Markalar ve pazarlamacılar, artık LinkedIn’de paylaştıkları sponsorlu içeriklerde ve şirket sayfalarında video yayınlayabilecek.

Video, sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekmenin en etkili yolu olduğunu kanıtladı. LinkedIn, ilk kez Ağustos 2017’de kullanıcıların organik ya da önceden kaydettiği videoları hesaplarından paylaşmasına izin vermişti. Ekim 2017’de ise LinkedIn’in mobil video paylaşım özelliğini şirket sayfalarına ve sponsorlu içeriklere açacağını duyurmuştuk.

Bireysel kullanıcılar, LinkedIn’de kendi bakış açılarını yansıtmak, bilgi paylaşımı yapmak ve biraz sıkıcı olan bu platforma renk katmak için video paylaşmanın harika bir yol olduğunu keşfetmişti. LinkedIn, Salı gününden itibaren video paylaşım özelliğini Şirket Sayfaları dahil olmak üzere işletmelerin ve yayıncıların da  yararlanabilmesi için kullanıma açtı. Organik erişim ve etkileşim için iyi bir gelişme olan video paylaşımını beta programında test eden LinkedIn, şirket sayfaları tarafından paylaşılan videoların, üyeler arasında konuşma başlatma konusunda 5 kat daha etkili olduğu sonucuna ulaştı.

Sponsorlu İçerikler İçin Video

Video, her ne kadar en popüler içeriklerden biri olduğunu kanıtlasa da, doğru kitleyle buluşmazsa önemini yitiriyor. B2B reklamcılarla yapılan LinkedIn araştırması sonucunda, reklamcıların %46’sı video kampanyalar düzenlerken hedef kitleyi doğru şekilde belirlemek gerektiği ortaya çıktı. Salı günü LinkedIn Sponsorlu İçerik için de video özelliğini duyurdu.

Doğal video reklamlar, video ve hedeflemeyi LinkedIn’e taşıdı. Artık video kampanyalarınız için; iş unvanlarından, şirket isimlerinden, sektörlerden, yeteneklerden ve çok daha fazlasından yararlanarak doğru kitleyi belirleyebilirsiniz. Hazırladığınız videoları, Matched Audiences‘la web sitenizi ziyaret edenlerin demografik ve ilgi alanlarına göre eşleştirerek yayınlayabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google, Popüler GIF Platformu Tenor’u Satın Aldı Spotify, Uygulamayı İllegal Yoldan Kullananların Hesaplarını Kapatıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.