Lexus’tan Yaratıcı Enstalasyon Projesi: Strobe

Lexus’tan Yaratıcı Enstalasyon Projesi: Strobe

Bazı şirketler için ürün tanıtımı, ürünün kendisi kadar önem taşıyor. Lexus da Strobe enstalasyonu ile bu markalar arasında yer aldığını gösterdi.

Lexus’un Amazing in Motion serisi dahilinde hazırlanan yaratıcı enstalasyon projesi Strobe, şirketin yaratıcılığa ve hayal gücüne verdiği önemi vurguluyor. Adam Berg’in yönettiği Strobe projesini, LED aydınlatmalarla kaplanmış kostümler giyen dublör akrobatların Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur semalarındaki heyecan dolu gece gezintisinin hikayesini anlatıyor.

Tamamı gizli kamerayla çekilen bu filmdeki her bir kostüm 1,680 LED ışık taşıyor ve bu kostümlerin her biri diğerleriyle senkronize çalışan kablosuz bir kontrol mekanizmasına sahip. Kostümler Hollywood’un kostüm tasarımcısı Vin Burnham ve teknik yönetmen Adam Wright tarafından Lexus araçlarının tasarımı ile ilgili detaylar göz önünde bulundurularak ortaya çıkarıldı.

Stobe projesini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 
Strobe Lexus’un yaptığı üçüncü “Amazing in Motion” serisi projesi. Bu seri hareketi film, fotoğraf ve teknoloji yoluyla hareketin güzelliği ve zorluğunu gözler önüne sermek üzere hayata geçti. Bu seri kapsamındaki diğer iki projeyi de aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz.

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kiehl’s Instagram Kampanyası: #UzayKafasi ING Emeklilik Mobil Şubesi Hizmete Açıldı →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.