Levi’s 501 Günü

Levi’s 501 Günü

Levi’s, 501’in 145. yılını hayranlarının, sanatçıların ve influencer’ların kendilerine has 501 tasarımlarıyla kutladı.

Levi’s 501’in tarihi 20 Mayıs 1873’e, yani bundan 145 yıl öncesine dayanıyor. Bu yılki 501 Günü için Levi’s, 501’i boyayarak, işlemelerle ve motiflerle süsleyerek farklı tasarımlarla kendilerinin yapan insanların hikayeleriyle kutladı ve herkesin markayla iş birliği yaptığını göstermek istedi.

Mayıs ayı, Levi’s’ın 501 kot pantolonlarını özelleştiren ve kişiselleştiren hayranların ve influencer’ların sosyal kutlamalarına ayrıldı. Levi’s dünya çapında aktivasyonlar gerçekleştirdi, Avrupa’da bir kişiselleştirme workshop’u; Amerika’da, Brezilya’da, Tayland’da ve Hindistan’da ise müzik performansları düzenledi. Çinli tasarımcı Feng Chen Wang’la iş birliği yapılarak, özel 501 kot pantolon koleksiyonu hazırladı. 501, bir tuval gibi kullanıldı.

Uluslararası çapta sosyal medyada, dijitalde, mağazalarda ve deneysel kanallarda yer alan yaratıcılığı öne çıkaran kampanya, AKQA desteğiyle hazırlandı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ucuza Uçak Bileti Alınabilen Bölge Maçtan Önce Sahada Telefonuna Bakan Kaleci →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.