Kötü Reklam Arasında IKEA Reklamı

Kötü Reklam Arasında IKEA Reklamı

IKEA yeni kampanyasında, filmin en heyecanlı yerinde aniden yayına giren reklamların can sıkıcılığından yararlanarak ürünlerini tanıtıyor.

İsveçli mobilya devi IKEA, Åkestam Holst’la bir araya gelerek, evinin konforunda salondaki rahat kanepeye kurularak film seyreden ve patlamış mısırla bu keyfi katlayan çekirdek aileyi konu edinirken, bir yandan da ürün tanıtımı yapıyor.

“Where Life Happens” sloganını taşıyan kampanya filmlerine devam eden IKEA, “BAD AD ad” reklamında filmin en can alıcı yerinde pat diye ekranda beliren reklamların can sıkıcılığından yararlanıyor. Köpeklerini de yanlarına alan bir çiftin yer aldığı reklam filminde, çiftin film keyfi reklam yüzünden yarıda kalıyor.

Reklam yayına girdiği anda kadın “Lanet olsun. Reklamlardan nefret ediyorum” diyor. Eşi de kadınla aynı fikirde olduğunu, “Evet. Yalnızca saçmalıktan ibaretler” sözleriyle belirtiyor. Önce çocuk kanepeden kalkıyor, kadın telefonunu kurcalamaya başlarken, eşi de ekran başından uzaklaşıyor. Bu sırada televizyondaki reklam devam ediyor. Kadın da kanepeden kalktıktan sonra bu kez IKEA, fiyat bilgileriyle birlikte ürünlerinin reklamını yapmaya başlıyor…

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Coca-Cola’nın Artırılmış Gerçeklik Kutularıyla Çin’de Yolculuk Google’dan Kod Yazmayı Öğreten Oyun Uygulaması →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.