KFC, Tavuk Kanatlarını Drone’a Dönüşen Kutuda Sattı

KFC, Tavuk Kanatlarını Drone’a Dönüşen Kutuda Sattı

Hindistanlı KFC müşterileri yalnızca iki günlüğüne, lezzetli tavuk kanatlarını drone’a dönüşen bir kutu içerisinde satın alabildi.

Fast food zinciri KFC, yalnızca Hindistan’daki Smoky Grilled Wings ürününün birleştirilebilir bir drone parçalarından oluşan bir kutuda sattı. Müşterilerin kutuyu birleştirip bir drone elde edebilmek için kurulum talimatlarına internet üzerinden bakmaları gerekti. Talimatlara göre birleştirilen kutu Bluetooth bağlantılı, uçmaya hazır durumda ve akıllı telefonla kontrol edilebilen bir drone’a dönüştü.

Şirketin “KFO” (Kentucky Flying Object) adını verdiği drone yalnızca 25-26 Ocak tarihlerinde satıldı. Asya pazarında da WiFi bağlantısını kesen çadır gibi farklı ürünler deneyen KFC’nin Amerika gibi büyük pazarlarda benzer ürünler denememesinin nedeni, bu pazardaki müşterilerin cihazlara pek de sıcak bakmaması olabilir.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Hiç Buz Pisti Görmemiş Kenyalıların Buz Hokeyi Hayali New York Sokaklarını Müzik Enstrümanına Dönüştüren Proje →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.