KFC, Metro İstasyonunu Müzeye Dönüştürdü

KFC, Metro İstasyonunu Müzeye Dönüştürdü

KFC, Çin Yeni Yılı kutlamaları için metro istasyonunu tarihi ve dijitali birleştiren bir müzeye dönüştürdü.

KFC, Çin Yeni Yılı kutlamalarında kültürün, geleneklerin, ailenin ve köklerine inmenin önemini bildiğini göstermek için Çin Ulusal Müzesi ile iş birliği yaparak başarılı bir kampanyaya imza attı.

Proje için STDecaux’nun da desteğini alan KFC, Şangay metrosundaki Xujiahui istasyonunu, müzede sergilenen eserlerin birer kopyasını özel olarak düzenlenmiş sütunlara taşıyarak mini bir müzeye çevirdi. Metroyu kullanan halk, yaşadıkları rutinin arasında yeni bir şeyler öğrenirken, biraz mola da vermiş oldu.

Ming Hanedanı’nın Fener Festivali ile ilgili bir sahne metro istasyonunun duvarına yerleştirilen dev ekranda gösterildi. QR kodun yer aldığı ekranı tarayan insanlar fenerler hakkında daha fazla bilgi sahibi oldu ve çeşitli oyunlar oynadı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google’dan Kod Yazmayı Öğreten Oyun Uygulaması Değişken IKEA Renklerinin Yer Aldığı Müzik Klibi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.