İyilik Yapan, Whopper Bulur

İyilik Yapan, Whopper Bulur

Burger King’in yardımsever insanlar günü ‘Good Samaritan Day’ kapsamında hazırladığı kampanya, iyilik yapanın ücretsiz Whopper bulabileceğini gösterdi.

Burger King, 13 Mart’ta Amerika’da sevgi dolu ve iyiliksever insanlar günü olarak kutlanan Good Samaritan Day kapsamında David the Agency ile bir araya geldi ve “Good Samaritan Whopper” kampanyasına imza attı. Kaliforniya’daki Vasquez Canyon’da yol kenarına kaputu açık şekilde park etmiş, motorundan alevler yükselen eski model bir otomobil yerleştirildi.

Bir Burger King çalışanı yoldan geçen araçlardan yardım istedi. Uzaktan bakıldığında motoru yanıyormuş gibi görünen otomobil, aslında Burger King’in Whopper hamburgerlerini pişirmek için yol kenarına yerleştirdiği bir ızgaraydı.

Yoldan geçen yardımsever sürücüler, yanan araca müdahale etmek için ellerine aldıkları yangın söndürme tüpleriyle otomobile doğru yöneldiklerinde gerçeği anlayabildi.

Burger King’in maskotu elinde hamburger köftesini çevirmek için kullanılan spatulayla belirince, yardım etmek için koşturan insanların yüzündeki endişe, yerini kahkahalara bıraktı. “İyi insanlar hâlâ var” dedirten ve içimizi rahatlan sürücüler, alevde pişen Whopper’ları yemeye hak kazandı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Shazam, Saldırı Anındaki Çığlığı Analiz Ederek Yardım Çağırıyor Işık Terapisi İstasyonuna Dönüşen Eczane Vitrini →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.