Işık Terapisi İstasyonuna Dönüşen Eczane Vitrini

Işık Terapisi İstasyonuna Dönüşen Eczane Vitrini

İsveç’te bir eczanenin vitrini, kışın insanların vücudunda düşen D vitamini seviyesini artırmak için ışık terapisi istasyonuna dönüştürüldü.

İsveç’teki Apotek Hjärtat eczanesi, dükkanın penceresini doğal gün ışığını taklit eden lambalar kullanarak, İsveçlilerin ihtiyacı olan D vitaminini sağlamak için ışık terapisi istasyonuna çevirdi.

Özellikle kışın sonuna kadar, İskandinavya’nın kuzey kutbuna en yakın yerlerinde pek çok insan düşük D vitamini seviyesinden dolayı; depresyon, kas, kemik ve baş ağrısı, soğuk algınlığı gibi hastalıklarla mücadele ediyor.

Eczane, insanlara vücutlarının D vitamini üretmesi için gerekli olan ekstra ışığı, doğal gün ışığı frekansına adapte edilmiş florasan lambalarla yansıtıyor. Işık banyosu yapmak isteyenler, eczanenin vitrini önünde birkaç dakikalarını geçirebiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İyilik Yapan, Whopper Bulur Apple, HomePod’ı Tanıtmak İçin Spike Jonze ve FKA Twigs’i Seçti →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.