Instagram Yeni Yönetim Araçlarını Duyurdu: Business Tools

Instagram Yeni Yönetim Araçlarını Duyurdu: Business Tools

Instagram marka ve işletmelere özel geliştirilen “Business Tools” adlı yönetim araçlarını yakında kullanıma açıyor.

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, resmi blogunda yayınladığı açıklama ile yeni yönetim araçlarını tanıttı. Platformu kullanan marka ve işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda içgörü elde etmek, istatistikleri incelemek ve strateji oluşturmak için kullanabileceği yeni araçlar çok yakında kullanıma açılacak.

“Business Tools” başlığı altında toplanan araçlar 3 bölümden oluşuyor: İşletme Sayfaları, İstatistikler ve Öne Çıkarma.


1. İşletme Sayfaları (Business Profiles)

Instagram’ın markalar için sunduğu İşletme Profilleri, kullanıcılara takip ettikleri marka ile iletişime geçme konusunda kolaylıklar sağlayacak. Ücretsiz olarak sunulan bu araç ile markalar, potansiyel müşterilerinin kendileri ile nasıl iletişime geçeceğini belirleyebilecek. Buna göre kullanıcılara mail yoluyla, mesajla ya da web sitesine yönlendirerek iletişime geçme önerisi sunulacak. Ayrıca Kullanıcılara iş yerinin konumunun harita üzerinden gösterilmesi de mümkün olacak.

Instagram Yönetim Araçları Business Profiles


2. İstatistikler / İçgörüler (Insights)

Bu araç ile markalar kullanıcıları daha detaylı tanımlayabilecek ve hangi paylaşımların diğerlerinden daha çok ses getirdiği gibi bilgilere ulaşabilecek. Markalara doğrudan eyleme dönüştürebilecekleri içgörüler sunan bu araç ile kullanıcıları yaş, cinsiyet ve demografik bilgiler doğrultusunda sınıflandırmak mümkün olacak. Ayrıca kullanıcıların platformu en çok kullandığı zaman dilimleri de görülebilecek.

Instagram Yönetim Araçları Insights


3. Öne Çıkarma (Promote)

Instagram’da paylaşımları reklama dönüştürmeye imkan verecek olan bu araç ile markalar, en çok etkileşim alan paylaşımlarını belirleyerek öne çıkarabilecek. Markalar reklam verirken Facebook kullanıcılarının yaş, cinsiyet, konum ve ilgi alanlarına göre oluşturulan hedef kitleleri belirleyerek daha sonra da kullanmak üzere kaydedebilecekler.

Instagram Yönetim Araçları Promote


Instagram’ın yeni yönetim araçları ilk olarak ABD, Avusturalya ve Yeni Zelanda’daki işletme ve markalara açacak. Bu süre içerisinde geliştirilmeye devam edilecek olan Business Tools, 2016 yılı sonuna kadar tüm dünyadaki kullanıcılara sunulmuş olacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Nurol GYO’nun Dijital Ajansı Ahtapot Sosyal Medya Oldu! PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durduruyor! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.