Instagram Video Uygulamaları

Instagram Video Uygulamaları

Instagram kullanıcılarının paylaştığı videolar ve yaratıcılıkları arttıkça, daha güzel videolar çekebilmeleri için Instagram video uygulamaları da gün geçtikçe artıyor. 

Instagram’ın video özelliği ile birlikte reklamlar alacağını ve tipik televizyondaki reklamlarla dolacağını düşünüyor olabilirsiniz. Fakat Instagram’ın farklılığı videoların profesyonel ellerden değil, Instagram’da hesabı olan herhangi bir kullanıcıdan çıkması. Dolayısıyla iş kullanıcıların yaratıcılıklarına kalıyor. Hiç beklemediğiniz bir anda paylaştığınız herhangi bir video binlerce kez izlenebiliyor.

Video çekerken çeşitli fikirler oluşturmanız ve daha ilgi çekici yapıtlar elde etmeniz için de size yardımcı olacak akıllı telefon uygulamaları gün geçtikçe artıyor. Instagram video uygulamalarından bazılarını sizin için derledik:

1. iMovie (iOS)

Apple’ın kendi film düzenleme yazılımı olan iMovie uygulaması ile profesyonel geçişler ve görsel efektler kullanabilirsiniz. Kendi telefonunuzdan çektiğiniz anlık videolara müzik ve metin ekleyebilirsiniz.

instagram video uygulaması imovie

2. YAKiT (iOS)

Eğlenceli taklitler oluşturmak ve gaf videoları çekmek için güzel bir iOS instagram video uygulaması. YAKiT, kullanıcıların statik olarak çektikleri fotoğrafları komik animasyon videolarına dönüştürmeleri için kullanılabiliyor. En popüler özelliklerinden biri ise fotoğraftaki kişi ya da nesnenin ağzını keserek konuşturabilmeyi mümkün kılması.

instagram video uygulaması yakit

3. 8 mm Vintage Kamera (iOS ve Android)

“Şeker Adamın İzinde” isimli Oscar ödüllü film için Malik Bendjelloul tarafından kullanılması ile popüler olan 8mm Vintage Kamera, vintage tarzı sevenler için bu uygulama ile kullanıcılara sunuluyor.

instagram vintage video uygulaması

Farklı filtreleri bir araya getirerek oluşturulan katman ile videolara efekt veren instagram video uygulaması, daha çok moda ve güzellik şirketlerinin kendi marka stillerini yansıtmaları için kullanılabilecek ideal bir uygulama olabilir.

4. PicPlayPost (iOS)

Bu uygulama ile kolay oluşturarak birden fazla videoyu birleştirebilir ya da hareketli ve statik içeriği birarada video haline getirebilirsiniz.

Eşsiz bir video deneyimi sunan uygulamayı ilk kullananlardan biri Starbucks oldu. Deniz kenarında duran statik bir sabah kahvesi fotoğrafı ile altında hareketli deniz dalgaları aynı videoda bir arada.

instagram video uygulaması picplay post

5. Lapse It (iOS ve Android)

Zaman atlamalı videolar genelde oldukça fazla zaman, emek ve dikkatli bir planlama gerektirir. Bu instagram video uygulaması ile zaman atlamalı videolarınızı daha kısa sürede ve daha az zahmetle oluşturabilirsiniz.

instagram video uygulaması lapse it

Seçtiğiniz aralıklara göre videolarınızı yeniden düzenleyen uygulama ile hızlandırılmış instagram videoları oluşturabilirsiniz. Uygulama videonuzu oluşturduktan sonra saniyeler içinde kolayca telefonunuza kaydeder.

Bu instagram video uygulamaları ile markanızın reklamı için videolar yaratabilir ya da kişisel videolar çekerek ilginç çalışmalara imza atabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Nymi: Telefonunuzu Kalp Ritminiz İle Açın! Google+ Fotoğraf Düzenleme Aracı Geliştirildi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.