Instagram Stories’e Müzik Sticker’ları Ekleme Özelliği Geldi

Instagram Stories’e Müzik Sticker’ları Ekleme Özelliği Geldi

Instagram’ın geçen ay test etmeye başladığı Stories’e müzik sticker’ı ekleme seçeneği, platforma eklendi.

Instagram Stories’e sevilen popüler şarkılar eklemeyi mümkün hale getiren müzik sticker’ları özelliği, platformdaki yerini aldı. Kullanıcılar artık fotoğraf ya da video hikayelerine sticker eklemek istediklerinde etiketler arasında müzik ikonunu da görecekler. Müzik kitaplığına girdiklerinde belirli bir parçayı arayıp, mod ya da türe göre sıralanan popüler şarkıları görebilecek ve kısa bir ön dinleme yapabilecek.

Instagram hikayenize müzik sticker’ı eklediğinizde, sizi takip eden izleyiciler parçayı kimin söylediğini ve adını görebilecek. Spotify ya da Apple Music gibi herhangi bir müzik dinleme servisine bağlı olmayan sticker’lar ile şarkı satın alma işlemi gerçekleştirilemeyecek. Ancak, bu Instagram’ın bir sonraki adımı olabilir.

Stories özelliğine yaratıcı bir araç ekleyen müzik sticker’ları, Instagram’ın diğer yenilikçi özellikleri gibi kısa sürede popüler hale gelecektir. Etiket olarak eklenebilen müziklerin Instagram’da hazır bulunması bir avantaj. Facebook’un müzik şirketleriyle yaptığı anlaşmaları düşündüğümüzde ve sosyal ağın “müzik merkezli yeni deneyimler” vaadini hatırlarsak , bu alanda daha fazla yeniliğin kapıda olduğunu söyleyebiliriz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram'dan IGTV Kullanma Kılavuzu Instagram Lite Uygulaması Yayınlandı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.