Instagram Stories’e Artık Fotoğraf Albümünden Fotoğraf Eklenebilecek

Instagram Stories’e Artık Fotoğraf Albümünden Fotoğraf Eklenebilecek

Instagram Stories’e 24 saatten eski fotoğrafları ekleyebilme özelliği geldi.

Instagram hikayeleri, hayatımıza ilk girdiğinde, şu anda var olan birçok özelliği yoktu. Kullanıcılar başta garipse de, zamanla gelişen ve her güncellemesiyle daha da sevilen Instagram Stories; bugün günlük 250 milyon ziyaretçiye sahip. Uygulama, yakın zamanda canlı anket sticker’ları ve canlı hikaye paylaşım özelliğini duyurmuştu.

Tüm yeniliklere rağmen, Instagram Stories’in ilk günden beri değişmeyen bir özelliği vardı. Bu özellik, hikayelere yalnızca 24 saat içerisinde çekilen fotoğrafların eklenebilmesiydi.

Instagram, getirdiği son güncellemeyle bu özelliği rafa kaldırıyor ve fotoğraf albümünden hikayeye fotoğraf eklemeye izin veriyor. Fotoğraf albümünüzden eklenen fotoğraflar, fotoğrafın çekildiği tarih sticker’ıyla ekleniyor. Bu sticker isteğe göre büyüyüp küçültülebiliyor, yeri değiştirilebiliyor veya tamamen silinebiliyor. Böylece kimse fotoğrafınızın geçmişten olduğunu anlamıyor.


 
Instagram kullanıcıları, 24 saat sınırını aşabilmek için fotoğrafların ekran görüntüsünü tekrar almak zorunda kalıyor veya videoları tekrar kaydederek gönderiyorlardı. Instagram’ın son güncellemesi, bu vakit alan süreci ortadan kaldırarak kullanıcılarına rahat nefes aldıracağa benziyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dijital Melek Yatırımcılık 2. Dönem Sonuçları Açıklandı! Wellcare Sosyal Medya Ajansını Seçti: OctoStory →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.