Instagram’a Otomatik Tam Ekran Stories Reklamları Özelliği Geldi

Instagram’a Otomatik Tam Ekran Stories Reklamları Özelliği Geldi

Instagram feed en/boy oranına sahip reklamlar, Facebook’un yeni özelliği sayesinde otomatik olarak Story formatına çevrilebilecek.

Facebook, reklamcıların daha kolay doğal ve etkileyici Instagram Stories reklamları hazırlaması için harekete geçti ve Instagram akışında yer alan herhangi bir fotoğraf ya da 15 saniye altında bir videoyu tam ekran görüntülenen Instagram Story reklamına çevirme özelliğini getirdi.

Facebook, farklı formatlarla farklı şekillerde optimize edilebilen ve yaratıcıların zamanını aldığı kadar pahalı da olan reklamcılık platformunu değiştirmeyi deniyor. Instagram Stories’i kullanmak isteyen ve yalnızca Instagram feed’ine uygun en/boy oranına sahip fotoğraf ya da videolara sahip reklamcılar, Facebook reklam platformunun otomatik, tam ekran deneyimi sayesinde daha yaratıcı hale gelecek.

Yeni özellik, reklamcıların ekstra bir düzenleme yapmaya gerek duymadan her iki platformda da insanlara benzersiz bir şekilde ulaşmasını sağlayacak.

Instagram’ın açıklamasına göre “piksel eşleştirme teknolojisi otomatik olarak reklamın arka planını seçecek ve tam ekran formatına çevirecek”. Buna ek olarak, 190 karakterlik bir metne ‘Stories text fontuyla’ reklamın sonunda yer verilebilecek ve reklamcılar, reklama tıklayan kullanıcıları bir linkle sayfaya yönlendirebilecek.

Fakat, özellikte bazı sınırlamalar bulunuyor. Başlıklar desteklenmiyor ve reklam birimi içindeki yazı karakteri boyutu ayarlanamıyor ve değiştirilemiyor. 190 karakterlik başlığı kapatmak gibi bir seçenek bulunmuyor ve 190 karakteri geçen metinler gözükmüyor ve şimdilik hashtag’ler ve mention’lar tıklanabilir değil.

Özellikle birlikte 15 saniye altındaki tek parça videolar ve fotoğraflar; Auction, Reach ve Frequency satın alma tipleri altındaki Video Views, Reach, Brand Awareness, Traffic, Conversions, App Installs ve Lead Generation görevleriyle kullanılabilecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Digidea'dan Yeni Haberler! Twitter, Paylaşılan Canlı Videoları Belli Bir Yerden Başlatma Özelliği Getirdi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.