Instagram Reklamcılara Özel Analiz Araçlarını Tanıttı

Instagram Reklamcılara Özel Analiz Araçlarını Tanıttı

Instagram reklamverenler için geliştirilen analiz araçlarını tanıttı: Account Insights, Ad Insights, Ad Staging.

En fazla kullanıcıya sahip fotoğraf paylaşım platformu Instagram’ın yeni araçları reklamcılara gerçek zamanlı veri sunuyor. Facebook’un satın aldığı platform bu araçları önümüzdeki ay reklamcılarla buluşturmayı planlıyor. Bu araçlarla reklamcılar markalarının aldığı etkileşimler üzerinden yaş ve cinsiyet bilgilerine ait istatistiklere ulaşabiliyorlar. Ayrıca bir başka bölümde reklamcılar reklamlarının mobil cihazlarda nasıl gözükeceğini de görebiliyorlar.

Instagram kurumsal şirketleri de içeren geniş bir kullanıcı yelpazesine sahip. Hedef kitleye ulaşmak için reklamcılar tarafından sıkça tercih edilen bu platformun yenilikleri 3 ana bölüme ayrılıyor.

  • Account Insights: Account Insights (Hesap Analizleri) ile reklamcılar Instagram üzerinden nasıl bir marka farkındalığı yarattıklarını görebiliyor. Araç bunun için de erişim ve etkileşim gibi bilgileri kullanıyor.
  • Ad Insights: Ad Insights (Reklam Analizleri) hedef kitleye ulaşan her bir reklam için erişim ve etkileşimi baz alan marka analizlerini kullanarak ödemeli kampanyaların performanslarını gösteriyor.
  • Ad Staging: Ad Staging (Reklam Sahneleme) reklamcıların ve yaratıcı ekibin hazırladıkları kampanyaları önizlemesini, kaydetmesini sağlıyor.

instagram reklamcılara özel analiz araçlarını tanıttı


Reklamlara oldukça önem veren Instagram’ın reklamcılara özel analiz araçlarına gelecek tepkileri merakla bekliyoruz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Voden’den Ice Bucket Challenge’a Yaratıcı Cevap: ChallengeMatik Ajanslardan Ice Bucket Challenge Kampanyasına Destek →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.