Instagram, Platformda Geçirilen Zamanı Yönetmeyi Sağlayan Araçlar Geliştiriyor

Instagram, Platformda Geçirilen Zamanı Yönetmeyi Sağlayan Araçlar Geliştiriyor

Instagram, kullanıcıların platformda geçirdiği zamanı verimli kullanmasını ve bir şey kaçırıp kaçırmadığını öğrenmesini sağlayan iki özellik test ediyor.

Instagram, kullanıcıların platformda ne kadar zaman geçirdiklerini görebilmeleri ve İngilizce’de “FOMO” (Fear of Missing Out) olarak bilinen bir şeyleri gözden kaçırma korkusunu yenebilmeleri için iki yeni araç test ediyor.

 

TechCrunch’ın haberine göre, “Usage Insights” (Kullanım İçgörüleri) sekmesi, kullanıcılara Instagram uygulamasında geçirdikleri süreyi gösterecek. Uygulamada gereğinden fazla vakit geçiren kullanıcılar böylece bu alışkanlıklarını gözden geçirme fırsatı bulacak.

Instagram’ın test ettiği ikinci özellik ise, 48 saat içinde takip ettikleri hesaplardan paylaşılan her bir içeriği gördüklerine dair bir bildirim almalarını içeriyor. Pasif şekilde kaydırma yapmayı engelleyecek bu bildirim, kullanıcıların yine zaman tasarrufu yapmasını sağlıyor.

Her iki içgörü de kullanıcıların platformdaki davranışlarını anlayabilmeleri ve verimsiz geçen zamanı azaltmaya yönelik ve Facebook’un Instagram konusunda ileriye dönük hareket ettiğini gösteriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Etkinlik Devi Bluechip, Diverseffect’e Emanet Bi’ Duramayan Ajansa Bi’ Duramayan Marka: TurkNet! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.