Instagram İlk Büyük Reklam Anlaşmasını Omnicom İle Yaptı

Instagram İlk Büyük Reklam Anlaşmasını Omnicom İle Yaptı

Bir süredir reklam yayını denemeleri yapan fotoğraf paylaşım platformu Instagram, 100 milyon dolarlık ilk büyük reklam anlaşmasını Omnicom ile yaptı.

Kapalı bir reklamveren grubuyla bir süredir reklam çalışmaları yapan Instagram, ilk büyük reklam anlaşmasını gerçekleştirdi. Medya ve reklam ajanslarına kapılarını açan platform, bünyesinde önemli ajansları barındıran Omnicom ile bir yıllığına 100 milyon dolara anlaştı.

Anlaşmaya göre Omnicom grubundaki ajanslar 1 yıllık periyod içerisinde Instagram’da 100 milyon dolara kadar reklam yayınlayabilecek. Yakın gelecekte haber akışında promosyon ve tanıtımlara yer verecek olan sosyal paylaşım platformu Instagram, bu süreçte reklam satışının programlı ve otomatik olarak gerçekleşmeyeceğini, manuel seçicilikle yönetileceğini belirtti.

Instagram daha önceki reklam denemeleri kapsamında makaronlarla çevrili altın bir saatin reklamını yayınlamış ve bu reklam ile tasarımcıya ilk 18 saatte 200 binin üzerinde beğeni ile 33 bin yeni takipçi kazandırmıştı.

instagram reklam

Instagram’ın ilk reklam anlaşması Omnicom ve Facebook tarafından doğrulanırken, taraflar henüz bir açıklama yapmadı. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Apple, iOS 7.1 Güncellemesini Yayınladı! Pharos Media’nın Performansı Yeni Logosuna Da Yansıdı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.