Instagram’dan Etkinliklere Özel Video Kanalı

Instagram’dan Etkinliklere Özel Video Kanalı

Sosyal medya ağı Instagram, önemli etkinlikler sırasında paylaşılan en popüler videoların sıralandığı bir kanal açtı.

Instagram; festival, konser, konferans gibi etkinlikler sırasında yapılan paylaşımları ön plana çıkarmak amacıyla yeni bir düzenlemeye giderek, platforma video kanalı ekledi. Uygulamada “Keşfet” bölümü içinde yer alan kanal, belirli bir hashtag ile gerçek zamanlı olarak paylaşılan popüler videoları listeliyor.

400 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Instagram video kanalı ile sosyal medya gündemini ve trend olan konuları bir araya getirerek, kullanıcıların özgün ve anlık içerikler oluşturmalarını teşvik ediyor. Snapchat’in “Stories” ve Twitter’ın “Moments” özelliklerinden ilham alan platform; video kanalı aracılığı ile kullanıcıların gündemi takip edebilmesine imkan verirken, reklam gelirlerini de artırmayı hedefliyor.

Instagram video kanalı özelliğini ilk olarak ABD’deki kullanıcılara açtı ve Cadılar Bayramı esnasında #IGHalloween hashtagi ile paylaşılan videoları bir araya getirdi.

instagram video

Instagram’ın bu yeni özelliği marka ve ajansların içerik üreticileri ile reklamverenler için önemli bir kanal olacak gibi görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Fujifilm'in Yeni Dijital İletişim Ajansı; Wox Digital! FOLX’tan Kitapseverlere Özel Girişim: BirYudumKitap.com →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.