Instagram Alışveriş Özelliği 8 Ülkeye Daha Açıldı

Instagram Alışveriş Özelliği 8 Ülkeye Daha Açıldı

Amerika’daki 1 yılını doldurmasının ardından, Instagram Alışveriş özelliği 8 ülkede daha kullanılabilir hale geldi.

Instagram uygulama içi satın alma potansiyeli, havalı fotoğraf paylaşım uygulamasının büyümesine ve Facebook tarafından satın alınmasına sebep oldu. Instagram; video, Stories ve yalnızca reklam teklifleriyle pazarlama dünyası için vazgeçilmez platformlardan biri haline geldi. Fotoğraf paylaşımının ötesine geçen platform, moda ve seyahat e-ticaretinde lider konuma ulaştı.

2016 yılında aktif hale gelen Instagram’ın satın alma özelliği “Shop Now”ın Amerikalı pazarlamacılarla buluşması 2017 yılında gerçekleşti. Tam 1 yıl sonra bugün, bu özellik 8 ülkeyle daha açıldı. Instagram satın alma özelliğini bugünden itibaren kullanabilecek ülkeler; Avustralya, Brezilya, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere oldu.

Satın alınabilir içerikler, bir butondan çok daha fazlasını sunuyor. Özellik sayesinde markalar, organik içerikleri içinde; ürün detayları, fiyat ve tüketicilerin satın alma yolculuğunu tamamlayabilmesi için web sitesine yönlendiren link etiketleri kullanılabiliyor.

Snapchat, Şubat ayında uygulama içi mağazası Snap Store’u açtı. Uygulamadan direkt satın alma imkanı sunan mağazanın bu özelliği Instagram’da mevcut değil fakat e-ticaret trafiğini ve çevrimiçi sipariş miktarını artırıyor.

Lulus pazarlama başkan yardımcısı Noelle Sadler, hesaplarına bağlı Instagram Alışveriş (Instagram Shopping) özelliğinin, web sitesinde 100.000 oturum açılmasını ve 1.200 sipariş verilmesini sağladığını söylüyor. Özetle, artık yukarıda belirttiğimiz 8 ülke için Instagram’da ürünleri etiketlemek, artık kişileri etiketlemek kadar kolay.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Natro 2017 Domain Sektörü İnfografiğini Yayınladı Özsüt Yeni Dijital Ajansı Olarak egegen’i Seçti! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.