ING’den Bankacıları Şaşırtan “Sosyal Medya Gerçekleri”

ING’den Bankacıları Şaşırtan “Sosyal Medya Gerçekleri”

ING Bank, yeni destek hesabı “Turuncu Destek” için çalışanlarını şaşırtan sıradışı bir tanıtım gerçekleştirdi: Sosyal Medya Gerçekleri

ING Bank, sosyal medya üzerinden banka müşterilerinin memnuniyet ve şikayetlerini dinleyeceği yeni hesabı Turuncu Destek’in tanıtımında sıradışı bir yöntem kullandı. Turuncu Destek ekibi ilk olarak sosyal medyada kullanıcıların tweetlerini izledi ve en ilginç olanları seçti. Ardından bu tweetler ING Bank Genel Merkez binasında duvar, masa, asansör gibi en göz önünde olacak alanlara yerleştirildi. Bankacılar ise karşılarına çıkan tweetleri gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Publicis Modem imzalı proje ile ING Bank müşterileri anlayarak, onlara daha kaliteli hizmet sunma ve reklam sloganında olduğu gibi “Eski Köye Yeni Adet” getirme iddiasını da gözler önüne sermiş oldu.

Kullanıcıların sesini sosyal medya üzerinden dinleyerek, çözüm üretmeyi ve iletişim kurmayı hedefleyen ING Bank’ın bu konudaki kararlılığını yansıtan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilir; Turuncu Destek hesabına ise şuradan ulaşabilirsiniz.


 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Gelmiş Geçmiş En İyi IPhone Reklamı: Apple – Perspective Reklamcılar Derneği Viral Kampanyası: Büyük Fikir Büyütür →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.