ING Bank Kampanyası Twitter Başarı Hikayeleri Arasına Girdi

ING Bank Kampanyası Twitter Başarı Hikayeleri Arasına Girdi

ING Bank’ın televizyon ile sosyal medyayı birleştiren #BirTweetimeBakar kampanyası Twitter tarafından başarı hikayesi seçildi.

Etkileşimi arttırmak, tüketiciye daha fazla ihtiyaç kredisi satmak ve daha fazla müşteri kazanmak için Twitter üzerinden gerçekleştirilen kampanyada kullanıcıların tweetleri ile ihtiyaç kredisinde faiz hesaplarının indirilebileceği TV ve Twitter’dan duyuruldu.

Kampanya için #BirTweetimeBakar hashtag belirleyen banka, kullanıcıların program süresince bu hashtag ile attığı tweet’lerle faiz oranını düşürerek kendilerinin belirlemelerini sağladı. Kampanyayı promosyonlu tweet’lerle de destekleyen ING Bank Türkiye bunları zengin görsellerle süsleyerek kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başardı.

ING Bank, #BirTweetimeBakar kampanyasıyla 28 bin mention alırken %11,6 oranında bir etkileşim oranına ulaşmış oldu. Kampanya sonrasında ihtiyaç kredisi satışlarını %52,3 oranında artıran banka bu başarılı kampanyasıyla Twitter’ın da dikkatini çekti ve Twitter tarafından tüm dünyaya başarı hikayesi olarak tanıtıldı.

ing bank birtweetimebakar kampanyası

Televizyon ile Twitter kullanılarak gerçekleştirilen ve kullanıcı katılımını teşvik eden, promosyonlu tweetlerle desteklenen #BirTweetimeBakar kampanyası Twitter tarafında başarılı bulunarak, Twitter Başarı Hikayeleri arasına girdi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Faydalı IPad Tasarım Uygulamaları Hillside Instagram Kampanyası: #feelinggoodcolors →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.