İkinciyeni.com Mobil Kullanıcılara Özelleştirilmiş Adwords Reklamlarıyla Ulaştı!

Ajans Haberleri, Haberler 28 Kas 2017
İkinciyeni.com Mobil Kullanıcılara Özelleştirilmiş Adwords Reklamlarıyla Ulaştı!

İkinciyeni.com hareket halindeki tüketicilerin dikkatini özel bir Adwords komut dosyasıyla çekti ve başarılı sonuçlar elde etti.

Çelik Motor bünyesinde faaliyet gösteren online açık artırma platformu ikinciyeni.com, Kubix Digital ile gerçekleştirdiği Adwords kampanyası sayesinde, web trafiğini %60 ve yatırım getirisini %80 oranında artırdı.

İkinciyeni.com farklı markalara ait ikinci el otomobiller için her gün düzenlenen yaklaşık 80 açık artırmayla görücüye çıkarıyor. Uygun fiyatlı ikinci el otomobilleri araştıran, açık artırmaya dayalı satışla ilgilenen ve internet üzerinden arama yapanlar için fırsatlar sunan girişim; hareket halindeki (on-the-go) kullanıcılara yönelik gerçekleştirdiği Adwords kampanyası ile önemli bir başarı elde etti.

Mobil aramalar için özelleştirilmiş strateji uygulandı

İkinciyeni.com’un arama motoru ajansı Kubix Digital, kampanya hedeflerini belirleyerek öncelikle mobil teklif ayarlamaları, uyarlanmış reklam metinleri ve reklam uzantılarını kullanarak bir mobil pazarlama stratejisi oluşturdu. Kullanıcıların çoğunluğu online açık artırma sistemine mobil cihazlar üzerinden eriştiği için mobile yönelik oluşturulan stratejinin yanı sıra uygulama yükleme kampanyası başlatıldı ve edinme başı maliyet (EBM) hedefi için optimizasyon yapıldı.

Kubix Digital, ikinciyeni.com’un mobile yönelik Adwords kampanyaları için ayrıca konuma dayalı anahtar kelimeler ve teklif ayarlamaları kullandı. Arama ağı reklamlarına yönelik yeniden pazarlama listeleri de stratejiye eklendi. Son olarak, kullanıcıları teşvik etmek amacıyla Adwords’ün özelleştirilmiş parametreleri kullanılarak, reklamlara geri sayım işlevi eklendi. Açık artırma bitiş tarihi ve saatinin tam olarak karşılandığından emin olmak için bu işlev bir zaman dönüştürme aracı ile her gün güncellendi.

İkinciyeni.com ve Kubix Digital ekibi mobil uygulama kullanımını ölçebilmek için de ayrı bir Google Analytics hesabı oluşturdu. Böylece, mobil uygulama kullanıcılarının davranışlarını ve dönüşümlerini analiz edip, mobil cihazlara özel optimizasyon stratejilerini geliştirirken bu analizlerden yararlandılar.

Adwords yatırım getirisi %80 oranında arttı!

Kampanya süresince ikinciyeni.com web trafiğinin %60’ı Adwords aracılığı ile sağlandı. Ayrıca tüm üyelikler ve depozito ücretlerinin %50’si bu reklamlardan elde edildi. En yüksek dönüşüm oranı özel parametre kullanılan reklamlar üzerinden gerçekleştirildi. Yayınlanan reklamlar, standart arama ağı reklamlarından yaklaşık üç kat daha yüksek dönüşüm ve tıklama oranı sağladı. Özelleştirilmiş reklam stratejisi yeniden pazarlama listeleri ile birleştirildiğinde Adwords’ten elde edilen toplam yatırım getirisi %80 arttı.


 
Mobil uygulama indirme kampanyalarında EBM hedefi sayesinde oldukça düşük bir ortalama indirme maliyeti (yaklaşık 0.30 Euro) elde edildi. Konuma dayalı arama terimleri ve bölgesel aramaların farklı kampanyalara ayrılması sonucunda da hem tıklama başına maliyet hem de dönüşüm başına maliyet rakamlarında da önemli oranda düşüş yaşandı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mimari Donanımın Öncüsü Hafele'nin SEO Ajansı Sempeak oldu. BMW, Snapchat Artırılmış Gerçeklik Reklamı Kullanan İlk Marka Oldu →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.