IKEA’dan Uyku Getiren Basılı Reklam Kampanyası

IKEA’dan Uyku Getiren Basılı Reklam Kampanyası

IKEA, uykuya dalmakta zorluk yaşayan kişiler için lavanta kokusu ve beyaz gürültü yayan bir basılı reklam kampanyası hazırladı.

IKEA’yla iş birliği yapan Ogilvy & Mather Dubai, şimdiye kadarki en uyku getiren basılı reklam kampanyası “#IKEASÖMNIG”i hazırlamak için yapılan bir araştırmanın sonuçlarından yararlandı. Bu araştırmaya göre; Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki her 10 kişiden 9’unun uyku problemleri yaşadığı için geceleri 8 saat boyunca uyuyamadığı ortaya çıktı.

IKEA’nın yatak ve şiltelerinin yaptığını yapabilmesi; yani kaliteli bir gece uykusu için hazırlanan reklamı IKEA kataloğundan ayırmak, açmak ve yatağın başucuna yerleştirmek yeterli. Uykuya dalmayı kolaylaştıran beyaz gürültü (white noise) frekansı yayan SÖMNIG, aynı zamanda kullanılan mürekkep sayesinde kasları gevşeten ve kalp atış hızını düşüren lavanta kokusu da yayıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Samsung’dan Köpek Sahiplenenlere Ücretsiz Elektrik Süpürgesi Burger King’den Uçağını İsteyerek Kaçıranlara Whopper Menü →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.