IKEA’dan Emoji Temalı Instagram Kampanyası

IKEA’dan Emoji Temalı Instagram Kampanyası

IKEA Rusya, başlattığı emoji temalı Instagram kampanyası ile takipçilerini yaratıcılığa teşvik ediyor.

IKEA Rusya, Instagram’da başlattığı son kampanyasında takipçilerini en yaratıcı yemek tariflerini paylaşmaya davet ediyor. Kampanyanın eğlenceli yönü ise kullanıcıların kendi tariflerini emojilerle anlatma zorunluluğu.

Instagram’daki 48 binden fazla takipçisinden boş bir tabak ile birlikte emojileri ve kampanya hashtag’ini kullanarak kendi tarifini paylaşmasını isteyen marka; ardından en yaratıcı tarifleri seçerek, 15 saniyelik videolarla yayınlıyor.

IKEA Rusya’nın yaratıcı ajansı Instinct imzası taşıyan bu lezzetli kampanyaya, popüler Rus Instagram blogger’ları da dahil olmak üzere 277 kullanıcı katılmış. Ajans ise bu paylaşımları arasından en yaratıcı 20 emoji tarifi seçerek videosunu yayınlamış.

Instinct bu yaratıcı kampanya ile IKEA’ya ayrıca emojilerden oluşan bir yemek tarifleri kitabı da kazandırmış. Videosu yayınlanan tariflere IKEA Rusya Instagram sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Zade Vital’den Balık Yağına Web Sitesi: Akilkupuyuz.com ŠKODA’nın İstanbul’dan İlham Alan Cinemagraph Çalışmaları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.