HotStepper, Yolunu Kaybedenlere Yol Gösteriyor

HotStepper, Yolunu Kaybedenlere Yol Gösteriyor

ARKit uygulaması HotStepper, bilmediği sokaklarda kaybolanlara sempatik animasyon karakteri eşliğinde yol gösteriyor.

Günümüzde “inovasyon” kelimesi çok sık telaffuz ediliyor. Bu kelimeye yakışır bir uygulama olan HotStepper, orijinal ve oldukça havalı bir fikrin ürünü. Her gün aralarına bir yenisi eklenen ARKit uygulamalarından biri olan HotStepper, Nexus Studios tarafından geliştirilmiş ve temelde bir yön bulma uygulaması.

GPS koordinatlarını, telefonun pusulasını ve ivmeölçeri kullanıyor. Bu sayede veriyi doğru şekilde haritalayan HotStepper, çeşitli dans figürleri sergileyen animasyon karakterin kullanıcıyı doğru yere ulaştırmasını sağlıyor. Böylesine bir deneyim yaşamak için, ARKit uyumlu (iOS 11 sürümüyle çalışan) bir iPhone cihaza sahip olmanız gerekiyor. Karakterin gerçek çevreyle uyumu ise videoda göreceğiniz gibi gerçekten etkileyici.

Uygulama henüz bir tek animasyon karakteri destekliyor, fakat kendinize özel bir karakter yaratabileceğinizi ve sokakta karşılaştığınız diğer kişilerin yarattığı karakterlerle etkileşime geçebileceğinizi düşünün. Heyecan verici bir sosyal AR uygulaması olmaz mıydı? HotStepper ilginizi çektiyse iOS uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Volvo, Geleceği Bir Kadın Astronotla Dünya Dışında Arıyor Giyim Markası Ginger, Tüm Genç Kızları Etiketlere Meydan Okumaya Çağırıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.