Hiç Buz Pisti Görmemiş Kenyalıların Buz Hokeyi Hayali

Hiç Buz Pisti Görmemiş Kenyalıların Buz Hokeyi Hayali

Alibaba’nın 2018 Kış Olimpiyatları için hazırladığı kampanya, daha önce hiç buz görmemiş Kenyalı çocukların, buz hokeyi takımı olma hikayesini anlatıyor.

10 yıldır Olimpiyat Oyunları sponsoru olan Alibaba Group, “To the Greatness of Small” kampanyasıyla hayallerinin peşinden giden gençlere ve küçük işletmelere destek olduğunu, hayallerini gerçekleştirmesine yardım ettiğini gösteriyor.

Gerçek bir hikayeden yola çıkan reklam filminde, Kenya’da yaşayan küçük bir çocuk, televizyonda buz hokeyi maçını görüyor ve büyüleniyor. Bir gün kendisi de buz hokeyi oynamayı aklına koyuyor. Daha önce buz görmeyen, buzun tadını bile bilmeyenlerin buz hokeyi oynayamayacağını söyleyenler, bu düşünceye engel olamıyor.

Roller blade ve sopalarla sert zeminde hokey oynamaya başlayan çocuklar, buz pistine çıkmayı ve günün birinde amatör takımlarıyla Kış Olimpiyat Oyunları’nda yer almayı başarıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Peter Dinklage ve Morgan Freeman'ın Rap Yaptığı Super Bowl Reklamı KFC, Tavuk Kanatlarını Drone’a Dönüşen Kutuda Sattı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.