Google Web Reklamları Londra Panolarında!

Google Web Reklamları Londra Panolarında!

Google, web üzerinde kullanılan DoubleClick çevrimiçi reklam sistemini Londra’nın en işlek caddelerindeki reklam panolarına taşıyor.

Google, web sitelerinde uyguladığı reklam teknolojisini, internet ortamından açıkhavaya taşımaya hazırlanıyor. Londra’de belirlenen bazı bölgelerdeki dev reklam panolarında, webte kullanılan DoubleClick reklam sistemini uygulayacak.

Hava durumu, yerel etkinlikler ve benzeri gerçek zamanlı bilgilerin yer aldığı DoubleClick sistemi ile hangi reklamların, hangi panolarda ve ne zaman gösterileceği belirlenecek. Google’ın webte sorunsuz çalışan bu teknolojisi, bu uygulama ile birlikte sokak ve caddelerde de hedef kitleyi yakalayabilecek.

google-doubleclick

Google yetkilileri bu uygulamanın dijital ortamdakilerin bir yansıması olmadığını; web ve ev ortamı dışındaki reklamları aynı hizaya getirmek amacıyla bir konsept olarak yapıldığını açıkladı. Yine de önümüzdeki günlerde sokaklarda karşınıza çıkacak reklamların web geçmişinizle bağlantılı olma olasılığı da yok değil.

Şimdilik sadece Londra’da yapılacak uygulama, Waterloo İstasyonu ve Euston Road’un da dahil olduğu en işlek bölgelerde hayata geçirilecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Webtures Ve Türkmedya’dan Dijital Yayıncılıkta SEO Başarısı Facebook’un Üçüncü Çeyrek Geliri 4,5 Milyar Doları Buldu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.