Gaming İstanbul’un Kreatif Ajansı Ankara’dan Pusula Reklamevi

Ajans Haberleri, Haberler 01 Nis 2016
Gaming İstanbul’un Kreatif Ajansı Ankara’dan Pusula Reklamevi

Türkiye’nin global ölçekli ilk oyun ve eğlence fuarı Gaming İstanbul 4-7 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Avrupa ve Asya arasında bir oyun köprüsü kurmaya amaçlayan Fuar “Oyuncular ve Kıtalar Buluşuyor!” sloganı ile yola çıktı. Oyun stüdyoları, dağıtımcıları, konsol, mobil oyun ve donanım üreticileri, tasarımcılar ve geliştiriciler, oyun dernekleri, medya kuruluşları, sektör profesyonelleri ve cosplayer’ların katılımı ile gerçekleşti.

Ödüllü cosplay yarışması ve ödüllü turnuvalara ilginin yoğun olduğu fuarda, Multiplayer CS:GO Türkiye Finalleri, PES2016 İstanbul Bölge elemeleri, Karnaval DJ parti, Bedük Konseri, Aral Standı’nda ilk kez oyuncular ile buluşturulan Far Cry Primal ve G2A standında geçekleşen VR deneyimi ile fuar ziyaretçileri eğlenceli anlar yaşadı.

46 bin kapı girişinin olduğu fuarın Konvansiyonel ve Dijital İletişim Ajansı Ankara’dan Pusula Reklamevi oldu. Sosyal medya ve dijital mecraların aktif olarak kullanıldığı Gaming İstanbul pazarlama iletişim faaliyetlerinde mecra özelinde üretilen kampanyalar büyük ilgi gördü.

Fuarın ardından kampanya döneminde yapılan çalışmaların özeti Pusula Reklamevi tarafından paylaşıldı. Detayları aşağıdaki infografikte inceleyebilirsiniz.

Gaming İstanbul Kreatif Ajansı Pusula Reklamevi

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 2015’in En Büyük Reklam Ajansları Açıklandı! Instagram Video Süresini 60 Saniyeye Çıkardı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.