Finansbank’ın Adı ve Logosu Değişti!

Finansbank’ın Adı ve Logosu Değişti!

Geçtiğimiz yıl Katar Dünya Bankası (QNB) bünyesine katılan Finansbank’ın adı ve logosu değişti.

2015 yılının Aralık ayında Katarlı finans devi QNB tarafından 2.7 milyar Euro’ya satın alınan Finansbank’ın logosu ve kurumsal kimliği yenilendi. Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan şirket, faaliyetlerine artık QNB Finansbank adıyla devam edecek.

finansbank logo

Kurumsal kimlik değişikliğini düzenlenen basın toplantısı ile duyuran Finansbank, ayrıca “QNB Finansbank olduk, gücümüze güç kattık.” sloganıyla yayınladığı yeni reklam filminde de yeni ismi ve logosunu tanıtıyor.

 
1987 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan Finansbank, 2006 yılında Yunanistan’ın en büyük bankası National Bank of Greece (NBG) tarafından satın alınmıştı. Yapılan anlaşma ile şirketin Türkiye’de bulunan Finans Leasing, Finans Yatırım, Finans Portföy Yönetimi, IBTech iştirakleri Finansbank’ın mülkiyetinde kalmıştı. 2015 yılında ise Katar Dünya Bankası, NGB’nin Finansbank’taki yüzde 99.81 payını satın alarak şirketi kendi bünyesine dahil etmişti.

Finansbank, Haziran 2016 itibariyle 630 şubesi, 12.785 çalışanı ve 3,3 milyar dolarlık sermayesi ile faaliyetlerine devam ediyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Babil.com, SEO Çalışmaları İçin Webtures’i Tercih Etti! Facebook’un Yeni Hizmeti: Online Yemek Siparişi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.