Facebook’un Yeni Hizmeti: Online Yemek Siparişi

Facebook’un Yeni Hizmeti: Online Yemek Siparişi

Facebook online yemek siparişi, bilet satışı ve randevu alma gibi yeni hizmetlerini kullanıcılara açmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların ikinci el eşyalarını satmalarına imkan verecek Marketplace hizmetini kullanıma açan Facebook, bu kez de online yemek siparişi özelliğini sunmaya hazırlanıyor. Yenilik ile birlikte Facebook’ta sayfası olan restoranlar, kullanıcılardan yemek siparişi alabilecek.

Facebook ile yemek siparişi aslında bir süredir Messenger Bot’lar aracılığı ile kullanılan bir hizmetti. Sosyal medya devi bu hizmetini şimdi de sayfalara taşımaya hazırlanıyor. Uygulama ile birlikte kullanıcılar yemek siparişinin dışında ayrıca sinema bileti alma, kuaförden randevu alma gibi hizmetlerden de yararlanabilecek.

Facebook “Utility Features” başlığı altında topladığı bu alışveriş hizmetlerine ayrıca “tavsiye” özelliği de ekliyor. Platform böylece kullanıcıların beğendikleri hizmetleri tavsiye etmelerine de imkan veriyor.

facebook online yemek siparişi

Şimdilik ABD’de kullanılan online sipariş hizmetinin bir süre sonra tüm dünyaya açılması bekleniyor. Bu hizmetin Yemeksepeti, Biletix ve benzeri yerel girişimleri nasıl etkileyeceğini de önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Finansbank’ın Adı ve Logosu Değişti! Google Adwords Reklamlarına Mesaj Uzantısı Geliyor →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.