Facebook Stories’e Anket Özelliği Geldi

Facebook Stories’e Anket Özelliği Geldi

Facebook, Stories’e, kullanıcıların arkadaşlarından daha rahat fikir almasını sağlamak için anket özelliği eklendi.

Facebook Messenger, Twitter hesabından yaptığı duyuruyla Stories’e anket özelliği eklendiğini duyurdu. Bu yenilikle birlikte kullanıcılar artık story’lerinde paylaştıkları fotoğraf ve videolarla ilgili arkadaşlarından fikir alabilecek ve Messenger Stories daha interaktif hale gelecek.

Anket sticker’ları, bir hayli popüler olduğunu kanıtladı ve bildiğiniz gibi Instagram için daha gelişmiş bir versiyon olan emoji slider’ları yayınlandı.


Kullanıcılar, yeni özellikle, artık sohbet için belirli bir grup yaratmadan daha fazla arkadaşının fikrini alabilecek. Yeni bir anket yaratmak için yapılması gereken ise çok basit: Anket sticker’ına basmak ve fotoğraf ya da videonun istenen yerine yerleştirdikten sonra anket konusu hakkında bir soru yazmak ve oylama yapabilmek için yanıtlar oluşturmak.

Paylaşılan anket, arkadaşlar tarafından değerlendirilecek. Kullanıcılar, sonuçları gerçek zamanlı olarak görebilecek. Eğer birisi anket hakkında yorum yapmak isterse kullanıcıya anketin hemen altında yer alan bölümden yanıt yollayabilecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Snapchat’ten Sese Duyarlı Lens Publicis Groupe, Artırılmış Gerçeklik Çalışma Platformu Marcel’i Tanıttı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.