Facebook Messenger Artık 360 Derece Fotoğraf ve HD Videoları Destekliyor

Facebook Messenger Artık 360 Derece Fotoğraf ve HD Videoları Destekliyor

Facebook Messenger’a gelen küçük bir güncelleme, platformu fotoğraf ve video paylaşımı için daha verimli hale getirdi.

Facebook Messenger, artık 720p videoları ve 360-derece fotoğrafları destekliyor. Ancak, 720p videolar, uygulama içinden direkt olarak yakalanıp paylaşılamayacak. Çünkü belli olmayan bir nedenden dolayı, Facebook Messenger kamerasını düşük çözünürlüklü tutmaya devam ediyor. Fakat kullanıcılar, daha önce telefona kaydettikleri ya da News Feed’de yayınladıkları yüksek çözünürlüklü videoları paylaşabilecek.

Messenger ayrıca 360-derece fotoğrafları da artık destekliyor. Bu tür fotoğrafları kullanıcıların yine Messenger dışında çekmesi gerekiyor. Fakat 360-derece fotoğraflar uygulamayla paylaşılabiliyor. Facebook, bir süredir 360-derece fotoğrafları destekliyor. Bu özelliğin neden daha önce Messenger’da kullanılmadığı ise bilinmiyor.

Facebook, Kasım ayında 4K görselleri desteklemeye başlamıştı. Fotoğraflar her ne kadar bir miktar sıkıştırılsa da gözü fazlasıyla rahatsız eden bir kalite kaybı yaşanmıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Coral Travel ajansını seçti: TAXIMPRO Bahadır İnşaat’ın Performans Reklamları Ajansı Sempeak Oldu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.