Facebook 3D Fotoğraf Özelliği Yayınlandı

Facebook 3D Fotoğraf Özelliği Yayınlandı

Facebook’un yeni yayınladığı 3D fotoğraf çekme özelliği sayesinde daha yaratıcı içerikleri sadece telefonunuz ile hazırlayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

3D fotoğraflar, panoramik fotoğraflarla benzer şekilde çekilip Facebook’ta topluluk ve kişisel hesaplarda paylaşılabilir. Bu yeni araç 360 derece fotoğrafların paylaşılmasını kolaylaştırır. Bilindiği üzere 3D fotoğrafların görüntülenmesi, daha önce de 360 derece fotoğraflarda olduğu gibi görüntüyü kaydırarak veya telefonu hareket ettirerek sağlanır. Sanal gerçeklik gözlükleriyle de görüntüler 3 boyutlu olarak görüntülenebilir.

3D fotoğraf özelliği ile görsel içerik oluşturmak henüz iPhone’un son sürüm modelleriyle yapılabilir. Bu araç iPhone 7+, 8+, X veya XS modellerinde portre modunda çekilen fotoğraflarla görsel oluşturabilir.

Sayfanızın veya işlemenizin Facebook üzerinde popülerliğini arttırmak için 3D fotoğraf özelliği kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce birkaç deneme yapmanız faydalı olacaktır. Öncelikle kaliteli bir görüntü için kaliteli fotoğraflar seçmelisiniz. Facebook’un blog yayınında önerdiği gibi, 3-4 metre uzaktan ön planda ve arka planda derinlikli birkaç sahne yakalayın ve kontrasta dikkat edin.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← SHERPA Blog Kriko’yu Tercih Etti Badbaz 3 Yeni Marka ile Anlaştı! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.