En Şirin Pazarlama Kampanyaları

En Şirin Pazarlama Kampanyaları

Günlük hayatta yaşanan yoğunluk ve stresin etkisini dağıtmayı amaçlayan en şirin pazarlama kampanyaları, markaların akılda kalıcılığını arttırıyor.

Pazarlama kampanyaları markanın hedef kitlesine ulaşması amacını taşıdığı gibi kitleye marka hakkında fikir de veriyor. Bu nedenle pazarlama kampanyasının kullandığı dilin nasıl olduğu ve tüketicinin zihninde oluşturduğu izlenim de oldukça önemli hale geliyor.

Markalar, tüketicinin zihninde yer edinmek için ciddi ve profesyonel kampanyalar oluşturmak zorunda değil. Samimi bir yaklaşıma sahip şirin kampanyalar tüketiciyi günlük hayatın yoğun ve stresli etkisinden çekip aldığı için gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. En şirin pazarlama kampanyalarından birkaçını sizin için derledik.

1. P&G, “Teşekkürler Anne!”

P&G’nin anneler için hayata geçirdiği kampanyada çocukları için her şeylerini feda edebilecek olan sevgi dolu anneler ve büyüdükten sonra şampiyon olan çocukları konu ediliyor.

 
2. Volkswagen, “Güç”

Kampanya Star Wars hayranı olan küçük bir çocuğun süper güçleri olduğuna inanması konusunu ele alıyor.

 
3. Coca-Cola, Kutup Ayıları

İçerik pazarlama dünyasına baktığınızda Coca-Cola’nın interaktif pazarlama kampanyalarına mutlaka denk gelirsiniz. Bunlardan biri de Super Bowl kampanyası kapsamında yayınlanan şirin kutup ayılarının yer aldığı videolar. Coca-Cola kutup ayıları ile en şirin pazarlama kampanyalarından birine imza atmayı başarmış görünüyor.

 
4. Dumb Ways to Die

Avustralya Metro, toplu taşıma konusunda insanları bilinçlendirmek amacıyla ilginç bir pazarlama kampanyası kullanıyor. İlginç tavsiyeler veren bu videonun ardındaki mesaj oldukça güzel.

 
5. Kleenex Cottonelle

Kleenex Cottonelle tüketicisine ürününün yumuşaklığını anlatmayı amaçlayan pazarlama kampanyasında şirin mi şirin bir yavru köpek kullanıyor.

 
Pazarlama kampanyalarında markanın akılda kalıcılığını sağlamak çok farklı stratejiler geliştirilebilir. Pazarlama kampanyalarında şirin ögeler kullanılması tüketicinin ilgisini çekmek ve akılda kalıcılığı sağlamak için oldukça etkili bir yöntemdir. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Smirnoff İnteraktif Uygulaması: Mixhibit Filli Boya Facebook Yarışması: Evim ve Tarzım →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.