En İyi Instagram Reklam Kampanyaları

En İyi Instagram Reklam Kampanyaları

Aylık 200 milyon aktif kullanıcıya sahip instagram, reklam kampanyası denince ilk akla gelen isimlerden biri olarak birçok kampanyaya ev sahipliği yapıyor. En iyi instagram reklam kampanyaları ise genelde büyük markalardan çıkıyor.

Sosyal medya günümüzde reklam denince ilk akla gelen kanallardan biri olmaya devam ediyor. Öyleki bu kanalların artması ve yaygınlaşmasıyla reklamcılık farklı alanlara yöneliyor.

Çok sayıda mecranın aynı zamanda popüler olması reklam kampanyalarını da çeşitlendiriyor. Görsellerin önplanda olduğu instagram reklamları da çeşitlilikte önemli bir yer kaplıyor. Hemen her gün yeni instagram reklam kampanyaları ile karşılaşıyoruz.

En iyi instagram reklam kampanyaları arasından 5 tanesini sizin için seçtik!


1. Lexus

Lexus zaten var olan #LexusLens kampanyasına daha fazla dikkat çekmek için instagram reklamlarını kullandı. Bu kampanya ile insanlar farklı Lexus arabaları ile yaptıkları seyahatlerinde fotoğraf çektiler ve bu fotoğrafları paylaştılar.

Bu markaların daha fazla beğeni ve takipçi kazanmak için ve instagram hashtag kampanyalarında rekabet edebilmeleri için harika bir strateji. Lexus, ayrıca bu kampanyada instagram’da yer etiketleme özelliğini kullanan ilk marka oldu.

instagram reklam kampanyası lexus


2. Levi’s

Levi’s instagram reklamlarını diğer markalara göre daha zekice bir yaklaşımla oluşturdu. Marka, ferahlatıcı ve basit imajlar seçti. İmajlar platformdaki diğer fotoğraflardan farklı bir tarza sahip. Bunun başarılı bir yaklaşım olduğunu düşünüyoruz.

Levi’s ayrıca #LifeinLevis hashtag’ini de daha fazla yorum ve etkileşim elde etmek amacıyla bu instagram kampanyasına dahil etti.

instagram reklam levis


3. Ben & Jerry’s

Ben & Jerry’s eğlenceli, yaratıcı ve iştah kabartan fotoğraflarla dolu bir instagram yayını sunuyor. İlk reklamlarını seçerken de instagram’a kusursuz bir ortak oldular.

Sezgileri doğruydu ve reklam sayesinde 50,000’den fazla yeni takipçi kazandılar. Ayrıca diğer reklamlara göre çok daha pozitif yorumlar aldılar.

instagram reklamı ben jerrys


4. Michael Kors

Michael Kors, instagram’da reklam veren ilk marka seçilerek dikkat çekti. Fotoğraf son derece kaliteli ve platforma da uygun gözüküyor ama bu reklamın kazanmasının asıl sebebi etkili metrikleri oldu.

Tanıtımı yapılan gönderi 217,700 beğeni aldı. Yorumlara bakıldığında reklam başarısız gözüküyordu ama metrikler gösterdi ki reklam gerçekten başarıya ulaşmış.

instagram michael kors


5. Ben & Jerry’s

Will Ferrell’in Ron Burgundy karakterinin ilham verdiği bu eğlenceli ve tam zamanında yapılmış fotoğraf, instagram reklam kampayaları arasında en iyisi olabilir.

Fotoğraf basit ve net; dondurma kutusu tam ortada kullanıcılar ekrana iki kez tıkladığında instagram kalbinin ortaya çıktığı yerde bulunuyor.

instagram reklam ben jerrys


Instagram yer verdiği reklamlarla sıkça adından söz ettiriyor ve markalara büyük kazançlar sağlıyor. Bu gidişle markaların instagram reklam kampanyalarına daha fazla yatırım yapacağını öngörebiliriz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sade Logo Örnekleri Restoranlar İçin Yaratıcı Web Sitesi Örnekleri →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.