Coca-Cola’nın Artırılmış Gerçeklik Kutularıyla Çin’de Yolculuk

Coca-Cola’nın Artırılmış Gerçeklik Kutularıyla Çin’de Yolculuk

Coca-Cola’nın 23 farklı teneke kutu tasarımı, tüketicileri üzerindeki simgelerle Çin’de sanal yolculuğa çıkarıyor.

Coca-Cola, ürünleri için Asya’da eşsiz bir yerel pazar olan Çin’i övmek için “Sleek Can” kampanyasını hazırladı. Kampanya için illüstratör Noma Bar’la bir araya gelen Coca-Cola’nın teneke kutularının üzerinde Çin’in birbirinden özgün siluetleri ve simgeleri yer alıyor. Sınırlı sayıda üretilen birbirinden farklı 23 kutunun üzerindeki çizimler, tüketicileri Baidu mobil uygulamasıyla Çin’in farklı yerlerinde artırılmış gerçeklikle yolculuğa çıkarıyor.

Çin’deki özgünlüğü ve Çinlilerin benzersiz karakteristik özelliklerini kutlamak için yaratılan kampanyaya ait bir de reklam filmi bulunuyor. Kampanya, yine teknoloji şirketi Baiudu’yla yapılan başarılı iş birliği sayesinde billboardlar ve basılı reklamlarla da destekleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Fildişi Ticaretine “Dur” Diyen Kampanya Kötü Reklam Arasında IKEA Reklamı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.