Coca-Cola’dan Ücretsiz Wi-Fi Kampanyası

Coca-Cola’dan Ücretsiz Wi-Fi Kampanyası

Coca-Cola’nın artan mobil cihaz kullanımıyla ilgili planladığı ücretsiz Wi-Fi kampanyası otomatlar ile ücretsiz internet bağlantısı sunmaya hazırlanıyor.

Wi-Fi bağlantısı sağlayacak otomatlar Coca-Cola ve British Telecom tarafından Güney Afrika’da test ediliyor. Bu strateji ile Coca-Cola, mobil pazarlamada yoluna başarılı bir şekilde devam ettiğini gösteriyor. Bu kampanyalar ile sayısı giderek artan akıllı telefon kullanıcıları ile arasındaki ilişkiyi daha sıkı tutmayı hedefliyor. Bu otomatların özellikle öğrencilerin bulunduğu bölgelere yerleştirilmesi planlanıyor.

Kampanyanın gerçekleşmesi için sürdürülen çalışmalarda soğutucuları Coca-Cola sağlarken, British Telecom  ise tasarım ve destek, bağlantı ve internet desteği veriyor. Wi-Fi bağlantısı kullanmak için herhangi bir satın alma işlemi gerekmiyor. İki şirket de  kampanyayı mümkün olduğunca genişletilmesini ve öncelikle Güney Afrika’nın farklı yerlerine otomat yerleştirilmesini planlanlıyor.

Adobe’nin raporuna göre akıllı telefon kullanıcılarının %50’si, tablet kullanıcılarınınsa %93’ü hücresel ağlar yerine Wi-Fi bağlantı tercih ediyor. Wi-Fi’nin bu kadar talep gördüğü bilgileri de düşünüldüğünde Coca-Cola gibi markaların kendilerini Wi-Fi kullanıcılarına daha da yakınlaştırmak istemesi çok doğru ve işlevsel gözüken bir strateji.

Kafeler ve mağazalarda sıkça karşılaştığımız ücretsiz Wi-Fi kampanyası örneklerine farklı bir alternatif getirecek kampanyanın ne zaman ve nereden yayılacağı ile ilgili net bir bilgi ise henüz açıklanmadı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Videolu Anlatım Formatı Simpleshow, Türkiye’deki 1. Yılını Kutluyor Reklam Sektörünün Futbol Turnuvası ReLiga Başladı! →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.