Coca-Cola’nın Sosyal Robotu İle Tanışın

Coca-Cola’nın Sosyal Robotu İle Tanışın

Bir robot düşünün, sizin katılamadığınız aktivitelere, partilere sizin yerinize katılıyor. İmkânsız değil mi? Coca-Cola sosyal robot ile değil!

İsrail’de gerçekleştirilen Coca-Cola Summer Love festivali için Coca-Cola çeşitli nedenlerle evde bilgisayarlarının başında olan gençlerin de etkinliğe katılabilmesi için ilginç bir yol buldu ve Coca-Cola sosyal robotlarını geliştirdi.

Sosyal robotlar ile gençler; robotu kontrol ederek gösterileri izliyor, arkadaşları ile görüşüyor, yeni kişilerle tanışıyor ve gerçek diyaloglara giriyor. Robot sayesinde etkinliğe katılım gösteremeyenler de adeta festivalde dolaşıyor.

Her sosyal robotun önünde bulunan ekranda; evdeki kullanıcının sanal olarak festivalde olmasını sağlayan kendi web kamerasından gelen görüntüsü oluyor. Böylece kullanıcı etkinlikten kopmadan eğlenmeye bakıyor.
 

 
Coca-Cola’nın sosyal robotları gençleri sosyalleştirir mi bilinmez. Fakat Coca-Cola bu girişimle yine güzel bir reklam kampanyasında imza atmış görünüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Heineken Havalimanı Ruleti Toyota Açıkhava Web Sitesi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.