Coca-Cola Shopper Çalışmaları İçin 4129Grey İle Anlaştı!

Ajans Haberleri, Haberler 16 Ara 2015
Coca-Cola Shopper Çalışmaları İçin 4129Grey İle Anlaştı!

Coca-Cola, gazlı içecek alanında shopper çalışmaları için 4129Grey ile çalışmaya karar verdi.

Tüketici davranışları odaklı projeler ile markalara hizmet veren 4129Grey, 2016 yılında Coca-Cola Gazlı İçecek Kategorisi’nin Türkiye’deki shopper çalışmalarını yürütecek.

4129Grey CEO’su Alemşah Öztürk bu yeni işbirliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Dijitalleşen dünyada e-ticaret’in etkisinin artmasıyla birlikte alışverişçi kavramı, marketlerden çıkıp cep telefonları ve bilgisayarlara geliyor. 24 pazarda aktif olan ve birçok global markaya hizmet veren Grey Shopper‘ın uluslararası tecrübesini ve birikimlerini de Coca-Cola İçecek gibi dünyanın en büyük markalarından biri için kullanacak olmak tüm ekip için son derece heyecan verici. Global know-how ve yerel tecrübenin karışımı ile 2016 yılında shopper marketing alanında çok önemli işlere beraber imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Coca-Cola İçecek’in önümüzdeki yıl shopper çalışmaları için kendilerini seçmesinin önemine dikkat çeken 4129Grey Shopper Marketing Direktörü Cengiz Gözeger ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Geleneksel, modern ve yerinde tüketim kanallarında, farklı tüketim okazyonlarında farklı alışverişçi davranışları sergileyen kitle için birbirinden farklı çözümler üretilmesi gereken bir dönemde yaşıyoruz. Tüketicilerin önemli bir bölümü alışveriş öncesi ve alışveriş esnasında interneti ve özellikle mobili kullanıyor. Satın alım sonrası da markayla etkileşim devam ediyor, bu yüzden de alışveriş süreci sadece satın alım anıyla kısıtlı değil. Bizim konuyu ele alış biçimimiz, yatkınlığımız ve tecrübemizin, seçilmemizde büyük rol oynadığını düşünüyorum.”

1964 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek, gazlı içecekler kategorisinin shopper çalışmalarını 2016 yılı boyunca 4129Grey ile birlikte yürütecek.

Kaynak: Basın Bülteni

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← PayU’nun Sosyal Medyası B!Sonraki Dijital’e Emanet Türkiye’nin Yeni Medya Network’ü: Regnum Partners →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.