Coca-Cola’dan Mobil Uygulama: İyilik Radarı

Coca-Cola’dan Mobil Uygulama: İyilik Radarı

Coca-Cola, Romanya’da yayınladığı mobil uygulama “İyilik Radarı” ile insanları yardımlaşma ve dayanışmaya teşvik ediyor.

Mutlu olmayı ve bunu paylaşmayı ilke haline getiren dev marka Coca-Cola; Romanya’da hayata geçirdiği “İyilik Delisi” (Crazy For Good) kampanyası kapsamında bir mobil uygulama yayınlayarak insanları iyiliğe ve yardımlaşmaya davet etti.

McCann Bucharest işbirliği ile oluşturulan “İyilik Radarı” (Radar for Good) mobil uygulaması, kullanıcılara iyilik yapmaları için fırsat sunuyor. Uygulamayı kullananlar, yakınlarında bulunan ve gönüllülere ihtiyacı olan sivil toplum kuruluşları, yetimhaneler, kütüphaneler ve benzeri kurumları öğrenerek yardıma gidebiliyor.

iOS ve Android akıllı telefon ve tabletlerde çalışan uygulama, GPS ile pozisyonunuzu belirleyerek size en yakın bölgelerde bulunan yardım edebileceğiniz kuruluşları destekliyor. Kullanıcılar uygulamada bulunan haritadaki kola şişelerini takip ederek ilgili bölgeye ulaşabiliyor.

coca-cola mobil uygulama

Coca-Cola İyilik Radarı uygulaması şimdilik sadece Romanya’da kullanılsa da kampanyanın önümüzdeki günlerde diğer ülkelere yayılması da söz konusu.

Uygulamayı incelemek için iTunes ve Google Play sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Örnek Mobil Uygulama Tasarımları Biscolata Facebook Kampanyası: Neyse Halin Çıksın Mood’un →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.