Coca-Cola’dan Duygu Yüklü Bir Kampanya: Choose Happiness

Coca-Cola’dan Duygu Yüklü Bir Kampanya: Choose Happiness

Coca-Cola, mutluluk kavramına dayalı yeni kampanyası Choose Happiness ile tek bir marka stratejisi oluşturma çalışmalarına devam ediyor.

Coca-Cola’nın ürünlerini tek bir marka stratejisi altında sunabileceği bir marka kimliği çalışması yaptığını daha önce yazmıştık. Coca-Cola, Coke Diet, Coke Zero ve Coke Light ürün markalarının ambalaj tasarımlarını bir araya getirmeyi ve böylece tek marka stratejisi üzerinde ilerlemeyi amaçlayan marka, İngiltere’de yayınlanan reklam kampanyası ile bu çalışmayı destekliyor.

Mutluluğu tercih etmenin insanların kendisine bağlı olduğunu vurgulayan duygu yüklü kampanya Choose Happiness (Mutluluğu Seç), Ogilvy & Mather Amsterdam tarafından hazırlandı. Kampanyanın reklam filmi “What Are You Waiting For?” (Ne için bekliyorsun?) insanların kendi mutluluklarını yönetebileceklerini anlatıyor. Reklamda mutlu olmayı seçen insanların, daha da mutlu olmayı seçen bir neslin ortaya çıkmasında rolü olacağı mesajı güçlü bir şekilde veriliyor.

Reklam filminde kullanılan rep şarkısı Amsterdam asıllı sanatçı ve yapımcı HT tarafından yazılmış. Sanatçı, insanı neyin mutluluğa götürdüğünü anlatan bu parça ile reklam filminde de yer alıyor.

 
Kampanya mutlu olmanın insanların seçimlerinin bir sonucu olduğunu ve bunun insanların elinde olduğunu vurguluyor. Reklam filmi çok geniş bir kitleye sesleniyor. Sokakta maç yapan çocuklar, bir futbol maçı ve tribünlerdeki binlerce kişi, basketbolcular, kavga eden çiftler, protestocular reklam filminde yer alıyor.

Coca-Cola’nın Choose Happiness kampanyası, tek bir strateji doğrultusunda ilerlediği pazarlama iletişimi açısından oldukça başarılı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← WWF’ten Bağış Kampanyası: #EndangeredEmoji TBWA\London Çarpıcı Bir Kampanya İle Ataksi Hastalığına Dikkat Çekiyor! →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.