Coca-Cola İle Seamless’tan Rich Media Başarısı: Onun İsmi Ne?

Ajans Haberleri, Haberler 20 Kas 2014
Coca-Cola  İle Seamless’tan Rich Media Başarısı: Onun İsmi Ne?

“Onun İsmi Ne” kampanyasının mobildeki devamlılığını seamless ile hayata geçiren Coca-Cola, isim hedeflemesi ile tüketicilerinin isimlerini bilerek onlarla birebir iletişime geçti.

Alkolsüz içecek sektörünün dünya lideri Coca-Cola, bir süre önce internette başlattığı Onun İsmi Ne kampanyasını devam ettirerek mobil mecralardaki genç hedef kitlesiyle buluştu.

Coca-Cola’nın müşterileriyle daha samimi bir ilişki kurmak amacıyla başlattığı ürünlerin üzerine isim yazma kampanyası deneyimini mobil üzerinden eğlenceli ve farklı şekilde yaşatmak amacıyla seamless platformu kullanılarak bir rich media reklam kampanyası hazırlandı. Hedef kitlesi ağırlıklı olarak gençler olan Coca-Cola’nın yaptığı “Onun İsmi Ne” interaktif oyununun mobil kampanyasında kullanıcılar bir mecrada gezinirken, gelişmiş hedefleme teknolojisi TargetSense™ sayesinde kullanıcıların iPhone isimleri hedeflendi ve isimlerine özel banner gösterimi yapıldı.
coca-cola ile seamless rich media onun ismi ne
Belirlenen mecralarda ve iPhone platformunda yayınlanan rich media reklamında seamless platformunun TargetSense™ teknolojisi ile mobil kullanıcıların iPhone isimleri hedeflendi ve kullanıcılar isimlerine özel bir banner ile karşılaştılar. Banner’a dokunan kullanıcılar “Onun İsmi Ne” web sitesine yönlendirildiler ve yönlendirilen kullanıcılar Facebook’tan bağlanan diğer kullanıcıların fotoğraflarına bakarak isimlerini tahmin etmeye çalıştılar.

Türkiye’de ilk defa uygulanan bu isim hedefleme teknolojisi sayesinde Coca-Cola, müşterileriyle birebir iletişim kurarak ana reklam kampanyasının mobil ayağını da etkili bir hale getirdi.

 
Coca-Cola Rich Media kampanyasının sonunda yaklaşık 610.000 gösterim elde edildi. Birçok kullanıcı kendilerine ismiyle hitap eden Coca-Cola’nın reklam kampanyası sonucunda Facebook üzerinden bağlanarak diğer kullanıcıların isimlerini tahmin etmeye çalıştılar. Kampanya sonucunda %1.57 CTR elde edildi.

Web sitesi üzerinden hala yayında olan interaktif oyuna Onun İsmi Ne web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Darüşşafaka Öğrencileri Sosyal Medya Öğreniyor: #BenveSosyalMedya TEDAM’ın Dijital Ajansı Baharat Digital Oldu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.