Coca-Cola Geri Dönüşüm Kampanyası: 2nd Lives

Coca-Cola Geri Dönüşüm Kampanyası: 2nd Lives

Coca-Cola, gerçekleştirdiği geri dönüşüm kampanyası 2nd Lives ile boş kola şişelerini farklı objelere dönüştürüyor.

Son zamanlarda Pinterest gibi sosyal medya platformlarında popüler olan “Kendin Yap” (Do It Yourself) akımına ayak uyduran Coca-Coca, Asya ülkelerinde sıra dışı bir kampanyaya imza attı. Vietnam, Tayland ve Endonezya’nın da aralarında bulunduğu bazı ülkelerde gerçekleştirilen kampanyada boş kola şişeleri değerlendiriliyor.

Coca-Cola 2nd Lives kampanyasında marketlerde satılan birkaç araçla birlikte kola şişeleri boya fırçası, su tabancası, kalemtıraş, oyuncak ve benzeri objelere dönüştürülüyor. Ogilvy&Mother Çin imzası taşıyan kampanya kapsamında şuana kadar 40 binden fazla şişe farklı araçlar olarak kullanılmaya başlandı bile.

 
Projenin amacı doğaya atılan şişelerin faydalı amaçlar için kullanılması olsa da Coca-Cola’nın bu kampanyası plastik kullanımı konusunda eleştiri alıyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Generali Sigorta’dan MultiPlayer Facebook Oyunu: Trafik Doktoru Nescafe’den Online Reklam Serisi: Atalet Avcıları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.