Coca-Cola’nın Emojili Web Kampanyası: EmotiCoke

Coca-Cola’nın Emojili Web Kampanyası: EmotiCoke

Coca-Cola’nın web kampanyası EmotiCoke ile kullanıcılar kendilerine özel emojili web adresleri oluşturabiliyor.

Mutluluğun evrensel bir dil olmasından ilham alan Coca-Cola Porto Riko, hayata geçirdiği EmotiCoke kampanyası ile kullanıcıları gülücüklerden web adresi yapmaya davet ediyor. Kampanaya göre kullanıcılar mikrositeye girebilmek için adres satırına istedikleri emojiyi yazabiliyor.

Coca-Cola’nın bu eğlenceli web kampanyası için sıkça kullanılan .com, .org, .net gibi uzantıların emojilerin kabul etmemesi nedeni ile “we smile”ın kısaltılmış olan .ws uzantısı seçilmiş. Tarayıcılarının adres satırına “www.” ile “.ws” arasına istedikleri emojiyi yazarak mikrositeye ulaşabilen kullanıcılar ayrıca kendi seçtikleri emojilerden alan adları da oluşturabiliyor.

 
Kampanya kapsamında kullanıcılar ayrıca mikrosite üzerinden seçtikleri favori alan adları ile Coca-Cola Porto Riko’nun web sitesine girebiliyor.

Coca-Cola’nın emojili web kampanyasını EmojiCoke mikrositesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Samsung İnternet Projesi: Özgürlükte Sınır Tanımayanlar El Turco’dan Yaratıcı Proje: Kartvizit Şehir →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.