Coca-Cola’dan Dostluk Kampanyası: #VerdaderoAmigo

Coca-Cola’dan Dostluk Kampanyası: #VerdaderoAmigo

Coca-Cola Latin Amerika genelinde başlattığı kampanyada, kutlama amacıyla yapılan yumrukların birbirine vurulması hareketi ile samimi dostlukların önemini vurguluyor.

Coca-Cola, Latin Amerika’da yayınlanan kapsamlı reklam kampanyası ile gerçek dostluğun önemine vurgu yaparak, gençleri yakalamaya çalışıyor. Basılı, mobil, televizyon, radyo ve dış mekan reklamlarını içeren geniş kapsamlı kampanya için Coca-Cola ambalaj tasarımlarını da yenilendi. Kırmızı fonun üzerinde bulunan ikonik beyaz şerit, kampanyada kullanılan yumruklaşma hareketini gösterir şekilde yeniden tasarlandı. Ayrıca kampanya kapsamında telefon kılıfları ve tişörtler hazırlandı.

coca cola yurtdışı reklamları

Pereira & O’Dell tarafından hazırlanan kampanya için üç internet reklamı hazırlandı. Bunların henüz ikisi yayınlandı; #VerdaderoAmigo (gerçek dostluk) adıyla hazırlanan kısa filmlerde lise çağlarındaki gençlerin yaşadığı zor anlar, üzüntüler, mobil izolasyon, yalnızlık gibi durumlar anlatılıyor. Sadece arkadaşlık kurmanın değil gerçek dostlar edinmenin önemini vurgulayan kampanyada “Mutsuz anlarınızda yanınızda olan gerçek bir dost, en değerli varlıktır.” mesajı ve arkadaşlarla paylaşılan anların kimlik duygusu ve aidiyet hissini güçlendirdiği duygusu veriliyor.

 
Hikayelerde hatırlanması kolay ve gerçek hayatta karşılaştığımız ögeler, diyaloglar ve merak unsurunun kullanılması izleyicileri çeken etkenler olarak karşımıza çıkıyor. Kısa filmler Coca-Cola’nın başarılı ürün entegrasyonu ile son ana kadar bir reklam filmi olduğu izlenimini vermiyor.

 
Coca-Cola #VerdaderoAmigo projesinde One Direction’ın seslendirdiği “Clouds” şarkısı kampanya müziği olarak kullanılmış ve özel bir klip hazırlanmış. Grup ayrıca Coca-Cola’nın basılı reklamlarında ve Vine’larında da yer alıyor.

 
Marka ayrıca dijital fenomenler ve hayatlarının dönüm noktalarına yer verilecek bir dizi kısa film için MTV ile çalışıyor. Kampanya kapsamında önümüzdeki günlerde Javier Hernández ve Raúl Jimenez’in yer alacağı “Maceranı Seç” temalı bir interaktif video ve Vine’lar yayınlayacak. Kampanya sosyal medyada #VerdaderoAmigo hashtagi ile sürdürülüyor.

Coca-Cola’nın kampanya kapsamındaki basılı çalışmalarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

coca cola son reklam

coca cola basılı reklamlar

coca cola reklamları

coca cola yeni kampanyalar

Mutluluk, kardeşlik, sevgi gibi pozitif duygular ekseninde yaptığı başarılı kampanyalarla adından sık sık söz ettiren dünyanın en tanınmış markası Coca-Cola, yeni reklam projesinde “gerçek dostluk” kavramını bu yaratıcı kampanya ile vurguluyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Altınbaş Anneler Günü Kampanyası: #benimannem Yaratıcı İllüstrasyon Poster Örnekleri →

Yazar Hakkında

Dilek Kızılırmak
Dilek Kızılırmak
Kadir Has Üniversitesi, Reklamcılık Bölümü ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Dilek, dijital pazarlama konusunda kendini geliştiriyor ve Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.