Coca-Cola Dans Otomatı

Coca-Cola Dans Otomatı

Coca-Cola Dans Otomatı ile yine yapacağını yaptı! Öğrencilerin bedava kola ve sürpriz yiyecekler kazandıkları “Happiness Vending Machine” (mutluluk otomatı) videosu 5 milyonun üzerinde izlenmişti.

Bu sefer Coca-Cola Güney Kore‘deki yeni dans otomatı ile, bedava kola kazanmak için müşterilerinden dans etmelerini istiyor. Makine, X Box Kinect ile çalışıyor ve insanların ekrandaki Koreli dansçıyı taklit edip onunla dans etmelerini sağlıyor. Tüketiciler ne kadar iyi dans ederlerse, o kadar çok kola kazanıyorlar.

Peki, Coca-Cola’nın bu pazarlama taktiği neden işe yarıyor?

Mutluluk otomatının viral başarısından sonra, potansiyel müşterilere ulaşmak için eşsiz yöntemlerini bulmuş görünüyorlar. Buldukları bu formülde ufak tefek değişiklikler yaparak ilginç hale getiriyorlar. Tabi ki mutluluk otomatını farklı yerlerde kullanabilirlerdi fakat bunun yerine aynı fikri değiştirmeyi ve bizleri heveslendirmeyi tercih ettiler.

 

Bu viral video ve dans otomatı ile Coca-Cola insanların eğlenceli ve katılımcı bir şekilde markayla iletişim kurmasını sağlamış. Tabi ki sosyal medya, bu kampanyanın farkındalığını arttırmada çok büyük bir rol oynuyor çünkü Facebook, Twitter ve YouTube gibi dijital platformlarda da paylaşılıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Coca-Cola Zero İçinizdeki 007’yi Ortaya Çıkarıyor Red Bull’un İnsan Gücüyle Çalışan Serbest Makinesi →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.